Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nova DVD mechanika načte ale nepřehraje DVD ani CD

Prave jsem vymenil novou mechaniku LG GSA H 44 N, instalace ovladače probehla ok. DVD se načte, ale nejde přehrat, v Nero Playeru to vypisuje Neočekavana chyba DVD.

Myslim, že chyba bude, v umisteni , protože v ovladacich panelech v karte spravce zarizeni system a obecne je umisteni 0 (0) .
Nevim, jak to zprovoznit....§Diky za kazdou radu.
Jo a mam XPčka a predtim jsem tam mel mechaniku Lite on serie 15--

primarni kanal IDE
zařizeni 0 režim DNA (je li k dispozici) režim ultra DMA 5
zařizeni 1 režim DMA nelze pouzit

sekundarni kanal IDE
zařizeni 0 režim DMA je li k dispozici režim ultra DMA 4
zarizeni 1 režim DMA.....................nelze pouzit

pro mif: mam novou LG na mastera a starou Lite on na slave na secondary IDE. Většinu DVD už lze přehrát, ale jak chci něco z DVD nakopirovat na hard disk anebo ho ripnout pres DVD FAb je problem.
Přemýšlym, jestli by to nevyřešil update bIOSU, přece jenom mam uz 2,5 roku staré PC, ale nevim, abych si neuškodil ještě vic :-) páč doted to šlapalo OK.

s BIOSem to nemá co dělat. pokud to jednou funguje a podruhé ne, tak se buď bijí ty dvě mechaniky mezi sebou a nebo máš vadný nebo dlouhý nebo špatný datový kabel. Případně ti nestíhá zdroj.

Zkontroluj, že:

1. mechanika je na kanále samotná
2. mechanika je nastavena jako master
3. kabel není delší než 45cm
4. kabel je 80-žilový
5. kabel nemá poškozené konektory
6. mechanika nemá poškozený konektor

Pokud tohle vše splníš a mechanika je schopna nabootovat jak CD tak DVD, bude chyba nejspíše v rozvrtaném systému.