Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřátý notebook

Dobrý den, po poslední aktualizaci Windows 10 se mi přehřívá notebook(Acer Aspire E5-573G-573W). V klidu se mi procesor zahřívá na 65-70°C, grafická karta(NVIDIA GeForce 940M) má kolem 60°C. Větrák jede naplno, nepomohla ani chladící podložka. Co s tím? Děkuji.

Notebook mám asi měsíc, staženého obsahu mám minimálně a z ověřených zdrojů. Věřím, že aktualizací to asi nebude, ale nic jiného se nezměnilo, kdyby to byl malware/virus, přehříval by se asi už předtím. Kdyby ale jo, kompletní reinstall systému, nebo jiná rada?

Nedívala jsem se, střelila jsem od boku, má kolem 10% a nejvíc ho po startu vytěžuje systém, teď momentálně Google Chrome. Nakonec jsem přehřívání opravila pomocí tohoto postupu (http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2023248/t urn-gpu-laptop.html), po opětovném zapnutí už teplota zůstává dole. Přikládám screen SpeedFanu po opravě (Kr4hDtx), předtím byly všechny teploty kolem 50-60 a měly symbol plamínku nebo červené šipky. Pokud by někdo chtěl, můžete mi říct, jaký mohl být důvod přehřívání, připadně i to, že jsem to vlastně neopravila.

Kamarád má stejný ntb, akorát jiný typ(jiné komponenty), podle speedfanu měl na GPU 0, zato já jsem měla vysoké teploty, proto jsem zkusila najít, jak ho vypnout, a bylo to jediné, co mi zatím ze všech postupů, které jsem zkoušela, pomohlo.

Ne,jinak. Musíš si ve správci úloh seřadit běžící aplikace podle vytížení procesoru sestupně. Nejlepší je hned po spuštění,když běží vyhledávání aktualizací,nějaké adware vyhledávání a pod. Zkus ty procesy vypínat a sledovat jak klesá vytížení. Také mrkni na spuštění po startu,také se do nových NB cpou různé programy výrobce,povětšinou zbytečné.Prachem to nebude,podložka nepomůže.