Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký redakční systém na internetový časopis?

Ahoj,
potřeboval bych tipy na redakční systém, na kterém pojede internetový časopis. Já používám na několika webech RS2, ale ten na toto není podle mě ideální.
Potřebuji, aby s tím uměli (třeba po zaučení) i BFU redaktorky, aby mohli třeba nahrát velkou fotku z foťáku a systém ji sám zmenšil, či aby měly administraci v češtině.
Joomla, či Drupal ani nepište. Jestli by na to byl dobrý Wordpress nevím, ale ten mi je i docela sympatický.
Možná ale někdo dělá přímo redakčák na tohle. Jsou toho 3 hafa a nechci vše zkoušet.
Dík

Právě ten WordPress by mohl byt vhodný:
# Né že jen patří mezi nejpopulárnější, ale díky jeho popularitě se posílila jejich komunita, což pro tebe jako uživatele je výhodnější jak při problémech se kterými se můžeš potkat kde ten samý problém už někdo měl bude jednodušší najít rychleji odpověď.

# WordPress si představ, jen jako MOTOR tvých vébových stránek, jak mají vypadat a co budou nabízet, již záleží na tobě, ale opravdu je to jednoduché a k obrazu svému si ho přivedeš i bez nějakych hlubších programovacích jazyků.

# WP patří taky mezi jedny z těch co přidávají a jsou na něho vyvíjeny další a další prvky (doplňky), kde do vyhledávání v WP zadáš třeba " contact page " tak najdes chmed několik "HOTOVYCH" projektů, které nainstaluješ jedním klikem.
Pluigins : plugins

# Další jsou THEME, kolik jich je přesně nevím, ale je jich opravdu hodně, kde más velkou šanci že zrovna padnes na takovou jaká se to bude líbit.
Podívej se klidne hned : themes

Za zmínku stojí i jeho Stabilita, zabezpečení, časté UPdate, podpora, více najdete na : cs.wordpress.org

Krato, vyhybat se joomle je naprosto iracionalni. Zbytek je o tom, jak si web nastavis, pridavani clanku z frontendu etc, aby bfu nemusel do administrace.

Tady plati, ze kazdy lisak haji svuj ocas, ja wordpress nemam rad, protoze uz mam pod kuzi logiku Joomly. Pseudopidi redakcni systemy bych rovnou vyradil, taam pohoris na tom, ze to umi par veci a cokoliv dalsiho budes chtit, taak pohoris..

Souhlas.

Jsou toho 3 hafa

Drupal, Joomla, Wordpress - tak jo, jen jsem pocital nahlas, opravdu tri. :-)

Tim myslim jak pise Redsnake:

Pseudopidi redakcni systemy bych rovnou vyradil

Osobne mi prijde Drupal hrozne slozitej, ale clovek ovladajici php, js a css levou zadni to asi bude videt jinak.

Takze za me Joomla nebo Wordpress, jsou natolik rozdilne, ze asi kdyz nemas rad jeden, tak bude vyhovoat druhy. Ja mam rad Joomla.

Já půjdu do toho Wordpressu. Sice mě štve, že tam nejde to, co v RS2 "levou zadní", ale to v jiných také ne. Potěšilo mě však, že je pro něj snad 20 tun magazínových šablon. Nějakou si upravím.
Joomla mám na dvou webech a moc mi to v ní nejde, zejména nastavení/udělání/etc. úplně vlastních věcí. Drupal je na tom v tomto snad ještě hůř. V něm dělám redaktora na jednom serveru a doslova teču, když mám udělat něco víc (nějakou webmasteřinu).

No napis po case, jak jsi s tim spokojeny, dik.

Podle me Drupal ohledne vlastnich veci v pohode, protoze vlastni pluginy, ale musis nejt programator a umet v tom. U Joomla jsem si vzdycky nejaky vhodny plugin nasel a pripadne jen upravil.

Ja mam Wordpress na dvou webech, ale tam delam neco sporadicky. Jsou to firemni weby a oni si tam davaji clanky sami.
Co se tyce Drupalu, tak je podle me nejvetsi problem v nekompatibilite verzi a v tom, ze to je "polotovar". Priklad:
Kdyz jsem nainstaloval Drupal (posledni verzi), nebyl tam pro zakaznika WYSIWYG editor. Stahl jsem tedy editor a neslo to rozchodit. Dva dny jsem procital rady/navody, az jsem zjistil, ze mam editor (a navody) pro predchozi verzi a ze to nebere.
Co se tyce vlastnich veci, tak nikde jsem to nevidel tak jednoduche, jako v RS2.
Tam si udelam uzivatelskou sablonu napr <%prihlaska%>, obsah sablony je require "prihlaska.php";, vyrobim soubor prihlaska.php, nahraji na FTP a potom staci udelat clanek, do nej vlozit <%prihlaska%> a nacte se ten PHP soubor. A samozrejme jakekoli dalsi HTML/PHP soubory, takze se potom udela clanek treba "O kurzech znakoveho jazyka' a obsah clanku je treba pouze
<%okurzech%>
<%prihlaska%>
<%nevyhovujicitermin%>
Pricemz to jsou vyrobene a nacitane soubory.

Je to vsechno o zvyku, pouzivej samozrejme co tobe vyhovuje, to da smysl. Ale nevidim vyhodu v tom vytvaret soubory na ftp kdyz je muzu pres rs ukladat do databaze. V joomle se navic daji tvorit moduly (ted si nejsem jist terminologii, pletu si moduly a pluginy :-)) ktere jsou bud predpripravene nebo muzou obsahovat libovolne php/html. Tyto moduly lze pak podobnym zpusobem jako zminujes ty zobrazit kdekoliv na strance ci primo v clanku.

# To si můžeš v PHP a né jen udělat i pro Wordpress, pluigs, nebo i jiné prvky, tak jak vlastní Šablonu.
# Worpress je jen takový motor toho všeho, vše si můžeš upravit sám v códu PHP/HTML-CSS/JavaS etc, jako by jsi tu stránku vytvořil ty sám, Wordpress máš jen jako takové GUI na zprávu tvého produktu.

Zkusím se podívat na localhost. Možná to budou ty moduly. Kdo se v tom má vyznat. Každý říká moduly/pluginy/články/texty/stránky/atd. různým věcem.
Já to budu celé adminovat, takže to budu potřebovat celé vyrobit, ale potom tam budou právě BFU redaktorky a těm už musí vše jít snadně, aby z toho neměly opar. :-)