Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr ze 2 notebooků

Ahoj všem,

mám tu 2 notebooky namůžu se rozhodnout který vzít... Který byste vzali Vy a proč? Notebook je určen na kancelářskou práci a podpora pro děti na úkoly do školy.

hp-250-g4-d2930485.htm
https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-100-15ibd?dq=40 42490#popis

Lenovo má výhodu v tom, že má rozdělenou RAMku 2x2GB a lepší grafiku (což mě moc netrápí, o tu nejde...)
HP je HP a má lepší displej...
Jinak by parametry měly být srovnatelné.

https://www.alza.cz/porovnani.htm?c=HPBN0006e7;NT3 56n7g2;

Děkuji za Vše podněty. :)

Hezký den všem! :)

Jsem zvyklý na matné obrazovky od Dellu a tato se k tomu ani neblíží. Navíc pozorovací úhly jsou malé, chce to vidět a porovnat naživo, potom dejte na první dojem co se Vám bude líbit. Pouze můj názor, ale za ty prachy dneska seženete lepší strojek v repasu s roční zárukou. Je to ale otázka potřeby každého zákazníka.

lenže to lenovo má vyslovene lesklý displej bez akejkolvek deklarovanej úpravy,u hp je aspoň antireflexná úprava,aj keď v praxi pomerne slabá a plnohodnotne matnému displeju nesiaha ani po členky......ak teda beriem do úvahy striktne len výber medzi tými dvoma notebookmi,hp má viac usb portov a hdmi + vga výstup na externé monitory,oficiálne podporu až 8GB RAM a oficiálnu podporu pre všetky mobilné corei5 procesory,takže je možné si notebook lahšie modifikovať..čo sa displejov týka,tam sa plne prikláňam k tomu,čo si napísal,lepšie je si to porovnať naživo,ako o tom čítať a teoretizovať....

Já osobně mám též Dell a tomu se nic nepřiblíží. Ale v tom bych neviděl úplně problém. Za 11 000,-, člověk nemůže nic moc čekat...

Spíš mi jde o tu RAMku, jestli se opravdu vyplatí mít 2x2GB nebo mít 1x4GB... Dále jestli ta intergrovaná grafika není o hodně horší než Dedikovaná a tak.

u tých lecných notebookov je aj samostatný čip obvykle napojený cez čipset na systémovú RAM,ktorú využíva ako video RAM,takže tá penalizácia výkonu je aj u takéhoto grafického čipu tragická,lepší výkon treba hladať u grafík,ktoré majú samostatnú videopamäť,ale to je obvyklé v notebookoch vyššej cenovej kategorie ako tieto konkrétne dva....čo sa pamätí týka,notebooky sú optimalizované na úsporu,tam takisto nieje až taký problém,či má dva alebo jeden slot na pamäťové moduly,vzhladom na miesto v notebookovej chasi by som videl skôr prednosť v tom mať jeden velký modul oproti dvom malým,rýchlejší celkový prístup do jedného modulu,menej vvžiareného tepla a menej elektromagnetického rušenia než medzi dvoma/ a viacerými /malými modulmi,ako sa hovorí všetko zlé je v konečnom dôsledku na niečo dobré....

V práci mám taky noťas Dell, vyjde v obchodě něco ke 30 litrům a mizernější displej jsem snad ještě neviděl. Pozorovací úhly katastrofa, neustále musím měnit úhel otevření displeje, abych na něm vůbec něco viděl, podání barev je na poblití.
Takže to není jen o ceně.

Tak McBooky jsou jiná kategorie, Retina je naprosto nedostižný display na mnoho a mnoho dalších let. Dodnes jsou perfektní třeba display na starých Extensách od Aceru. Navíc ať dám zabrat tomu HP, tak klávesnce a její popis je jen pro bystrozraké, třeba F1 - F12 lze pouze tušit. Pokud jsme do 11 tis. lze z těch dvou vybrat jen to Lenovo.