Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přeinstalace Windows 10 (Lenovo Y50-70)

Ahoj zdravím, chtěl bych se zeptat na pár otázek ohledně přeinstalace windows.

1) Někde jsem četl, že notebook má recovery oddíl jde nějak zjistit zda ještě je v notebooku? Když jsem ntb kupoval byl tam Windows 8 ovšem jsem jej upgradoval na Windows 10.
2) A kdybych měl recovery oddíl jde nějak udělat čistá instalace systému mám namysli, aby tam nebyl předinstalovaný balast od výrobce (zbytečný programy)?? Co popřípadě je nutné po instalaci?
3) Kde hledat ovladače - předpokládám, že na stránkách výrobce (čili Lenovo), kde stáhnout ovladač pro grafiku (Nvidia GTX 960M) ??

Kdyby jste měli nějaké rady či tipy budu za ně rád popřípadě na co si dát pozor atd.

Děkuji za odpovědi -CArN

Pokud chceš mít opravdu čistý systém,recovery nehledej. Udělej novou čistou instalaci Windows 8.1 předpokládá se zformátovaný disk. Ovladače hledej na stránkách podpory výrobce NB,nebo (a nyní to schytám) na stránkách výrobců jednotlivých komponent. Vždy ale bude mírné riziko u těch ovladačů. Třeba tvrdohlavý NB byl Sony Vaio,tam dostat čisté Windows (7) a ovladače byl komplikovaný porod.

Pokud výrobce ntb nabízí ovladače pro daný OS, pak bych bral ovladač na grafiku od výrobce ntb. Novější ovladač nemusí být pro danou konfiguraci lepší!
Pravidlo je brát ovladače pro notebooky od výrobce notebooku. Výjimka ale potvrzuje pravidlo. Nutno vyzkoušet. V každém případě, ale ovladač pro základní desku brát od výrobce ntb.

Už jsem udělal reinstalaci (Win8 jsem vytáhl tak, že jsem dal obnovit do továrního nastavení čili do Win8 a tam jsem si z toho vytáhl klíč. Potom nainstaloval Win10 smazal všechny oddíly a vytvořil nový.. A teď toto - Jde nějak udělat ISO aktuálního stavu? Abych se nemusel otravovat při každé reinstalaci s ovladači apod.?