Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde zvuk přes HDMI

Ahoj.
Vyhrabal jsem z postele prasterý ASUS AT3IONT-I Deluxe.
Připojil k televizi pomocí HDMI a nainstaloval W XP.
Zaboha nemůžu rozchodit zvuk přes to HDMI.
Ovladače jsou přímo ze stránek od té desky.
Když to připojím přes optiku na zesilovač, tak zvuk jde.
Kde může být zakopaný pes?
Taky jsem si všiml že je to nějak zdechlý při surfování na netu.
Co si pamatuju, tak to běhalo dobře.

AJ vo WinXP sa v tusim ovl.panely zvuky tam kdesi nastavuje ze ake zariadenie sa pouziva. realtek s tym nema nic spolocne, HDMI neni od realteku ale od AMD alebo od intelu.
P.S. moze to byt kdesi aj v ovladacoch grafiky, uz sa nepamatam jak to bolo v XP. Ale fyzicky je to proste druha zvukova "karta"