Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Použití ne zcela vhodné desky na herní pc.

Soused dostal ne zcela vhodnou desku na herní pc. Jedná se o Gigabyte GA-Q170M D3H. Místo toho Q měl koupit něco se Z. Ta deska nemá zcela ideální chlazení, jen 4-pinové napájení cpu a je micro atx. Má micro atx case Fractal 1500, procesor core i7 6700. Zajímají mě dvě věci. Když bude hrát nějaké náročnější hry - sníží to podstatným způsobem životnost té desky a bylo by tedy lepší koupit jinou?
Pokud to tak hrozné není, jak vykompenzovat její nedostatky volbou
- chladiče cpu (boční nebo plochý) a chlazení všeobecně
- zdroje (jestli to má vůbec nějaký význam)
- a hlavně grafické karty
- něčeho co mě nenapadlo
Ta grafika mě zajímá nejvíc. Původně si představoval nějakou rx480, ale z hlediska menších teplot se mně zdá lepší gtx 1060. Možná nebude vhodná ani jedna z nich, to opravdu netuším.

Kdyz pomineme, ze to je Gigabyte, tak ja v te desce nevidim jedinny problem. Uvedom si, ze desky od MSI maji nezvladnute usporne technologie od Intelu a desky Asus maji obcas nezvladnutou vyrobu a jsou nebezpecne prohnute, v teto konstelaci snad uz nejsou hure osazene desky Gigabyte az takovy problem.

Takze i7-6700 ok, chladic "bocni" aby se vesel do bedny, grafiku GTX1060 nebo RX480, zdroj koupit kvalitni - Seasonic nebo neco na ten zpusob.

Edit:

4-pinové napájení cpu

To jsem prehledl, OK asi radsi GTX1060, ikdyz ono by to az takovy problem byt nemuselo, ale tou GTX1060 nic nezkazis.