Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tablet Lenovo MIIX3, instalace Windows 8 - problém s BitLockerem

Zdravím, mám problém s instalací Windows 8 na tento tablet. Kamarád mi ho přinesl s tím, že tam "něco" udělal a po zapnutí mu naběhne hláška na zadání kódu Bitlocker. Ten nezná a ani neví název a heslo k účtu Microsoftu, kde by měl být snad kód uložen. Prý tam zadal něco, co mu to nabídlo a neví co :-)
Předesílám, že k tabletu mám vše včetně krabice, veškerých "papírů" atd.
Problém je ten, že kvůli Bitlockeru nemohu obnovit tablet do továrního nastavení ani znovu nainstalovat Windows 8 z USB disku. Pro tvorbu USB disku jsem použil nástroj od MS a jiný počítač s ním nabootuje. Nevím, jestli mám popisovat menu po stisknutí kláves power a volume +, prostě se nic neděje a po zvolení bootování z USB se znovu objeví obrazovka s požadavkem zadání kódu Bitlockeru.
Prosím o radu. Díky.

# Zvláštní, nerozumínvnejak odkud co vybírá, jelikož vždy BOOTOJu přímo z USB né z nějaké nabídky.
Kamaráda něco zastavoval v BIOSe?
# Není pod položkou Secure Boot - Položka "BitLocker" nebo CMS Key ? /*Secure Bot musí bít ON|Active aby bylo možno tuto možnost vidět/zastavovat, ale to asi víš, ono je to i logické.

Prozatím to vidím na USB klíč, který není správně vytvoren.

# Už to vidím jasněji, ten klíč máš použít s Recovery IMG/ISO na ten tablet, ORIGINAL, né vytvořenou instalční USB jednotkou tak jak jí používáš doma na Desktop, navíc tek klíč musí byt ve formátu FAT32 a musí obsahovat i složku <EFI>.
* Postup je jednoduchý, stahlé dejme tomu ISO recovery, jen rozbalíš na USB klíč ve formátu FAT32.
Tento obraz obsahuje i ovladače, tablet bude i altivovan, asi náký Windows 8 Bing, ten se tak dává nejvíc.