Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tiskárna konec životnosti

Zdravím,

mám cca pět let starou tiskárnu Canon Pixma MP 280, pochopitelně je už na konci životnosti. Chci se jen zeptat, zda je cenově výhodnější koupit novou, nebo ji zkusit opravit. Problém je takový, že tiskárna i po opakovaném čištění trysek, hloubkovém čištění a dalších možnostech údržby tiskne texty rozmazaně a řádky jsou nerovné, pro ilustraci přikládám dvě fotky; jedna jako testovací vzorek hloubkového čistění, druhá fotka je vytisknutý text. Používám originalní nebo remanufactured cartidge, které pak cca 5x doplním. Chci se jen ujistit, zda není možnost vyměnit nějakou součástku v řádu stovek korun, namísto tiskárny kolem 4 tisíc.

DAo1J.jpg
tX6mg.jpg

Je celkom možné, že by mohlo stačiť vymeniť súčastku za pár korun...
Ale !!! Nájsť treba ochotného človeka, ktorý na 100% vie čo má robiť a vyzná sa... prípadne dokáže nájsť a odstrániť "kurvítko".
Inak náklady na servis podľa mňa budú prevyšovať kúpu novej tlačiarne, čo sa určite neoplatí.

Kupoval jsem tyhle https://www.tisknulevne.cz/produkty/cartridge-tisk nulevne-cz-512-pg-512-cerna.html , je to označené jako remanufactured. Ty jsem pak znovu naplňoval refill kitem.
Tiskárnu koupím novou, buď zas inkoustovou nebo tu laserovku, jak tu někdo zmiňoval. Ale jelikož tisknu v průměru párkrát do týdne v rozsahu několika stran, tak mi inkoustová přijde cenově výhodnější.

Nesmej sa...videl som dokument (ktorému naozaj verím), že tlačiareň "zrazu" prestala tlačiť.. sama od seba...
Nejaký ruský hacker sa nasral, že príde tomu kurvítku na kĺb.
Jednalo sa o sw kurvítko - tlačiareň nastavená na vytlačenie neviem presne (8 tis. strán) a šmitec! Použil správne nástroje, svoje vedomosti a preprogramoval nejaký čip v tlačiarni, kde odblokoval ten limit a ejhle, tlačiareň zrazu tlačila ďalších neviem koľko tisíc strán.

Fakt tomu verím. :-)

Tak ja by som tomu celkom tiez veril ze vyrobcovia umelo obmedzuju zivotnost, pretoze kedysi som mal Canon BJC-3000 a v manuali som sa mimo ine vtedy docital ze zivotnost tlacovej hlavy je 3000 stran (asi od toho aj odvodili to typove oznacenie), pricom nikde inde v propagacnych materialoch sa to neuvadzalo. A skutocne som s nou vytlacil nieco malo vyse 3000 stran a jedneho dna, samozrejme po zaruke prestala tlacit, podla toho ako blikala ledka na tlaciarni som zistil chybovy kod a ze sa jedna o chybu tlacovej hlavy, novu hlavu samozrejme nemalo zmysel kupovat lebo stala tolko co cela tlaciaren. Dost ma to vtedy nastvalo lebo stala nieco vyse 6000 Sk a naplne tiez neboli zadarmo a vytlacila len 3000 stran. Lacne tlacenie to ted nebolo.