Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Drivery určené pro jiný OS?...

Je možné použít ovladač pro jiný operační systém, než mám když ovladače pro win 10 evidentně neexistuje? konkrétně teď myslím pro NVIDIA® nForce 560 jsem na stránkách výrobce našel pouze driver nejvýše na vistu 64b. Dále mám otázky: Jak poznám, že mám nainstalované ty správné drivery, když ve správci zařízení mi to i před instalací driverů píše,že je mám aktuální (asi automaticky nějaké naistaloval os) a pak se ještě chci zeptat které všechny ovladače musím nainstalovat. Nezlobte se na mě, fakt jsem přes pc blbec a potřebuju odpovědi na idiotské otázky. Děkuji všem!

Jinak mám tyto komponenty:

MB: GIGABYTE GA-M56S-S3

Chipset
1.NVIDIA® nForce 560
2.Super I/O: ITE IT8716 chip
3.Integrated Peripherals:
a.T.I IEEE1394 controller
b.Realtek 8211BL Gigabit Ethernet Phy
c.Realtek ALC888 Audio Codec

GPU: ATI Radeon HD 4600 Series

CPU: AMD Athlon(tm) 64 X2 dual core processor 5000+

Monitor: BenQ G2222HDH (HDMI) - tady se chci zeptat ještě jestli musím instalovat driver zvlášť i pro monitor. Nenašel jsem ho na webu výrobce, tak jsem mu poslal mail a on mi poslal rar se 4 soubory, se kterými absolutně nevím co mám dělat? :) Děkuji za odpovědi.

Pokiaľ neexistujú ovládače pre hw, ktorý máš, netuším čo Ťa vedie k myšlienke inštalovať WIN10...
Iste systém si sám nainštaluje nejaké "všeobecné" ovládače, s ktorými PC bude fungovať...niekedy ide všetko, niekedy len niečo. Je to akoby si jazdil autom so zatiahnutou ručnou brzdou - vezieš sa, ale pomaly...:-)

Ovládače sa inštalujú vždy z webu výrobcu hw a pre konkrétny OS. Začína sa chipsetom a potom je to už jedno...
M$ nemá ovládače na všetok možný hw, ktorý existuje na svete...
K monitoru ovládače nepotrebuješ. "Ovládač" na monitor som inštaloval len raz - bol to vlastne taký inf súbor, aby OS vedel aké rozlíšenie je pre monitor to najlepšie...

Neříkám, že to není zastaralý shit jak píšeš, ale tak pro brouzdání po netu, office a na film stačí. Jen mi nejde rotáhnout obraz na celý monitor a to mám nastavené nativní rozlišení, takže trošku blbost, že obraz není přes celý monitor, ale bohužel :/