Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou televizi k Vánocům? Cenový strop 10.000,- CZK

Zdravím,
přeji pěkné ráno a rád bych využil služeb rádců, kteří mají zkušenosti okolo televizí.

K Vánocům bychom rádi pořídili babičce do nového bytu televizi. Momentálně má nějaké staré a malé CRT značky Hongkong (nebo tak něco).

Vzhledem k tomu, že nemám přehled o kvalitách značek, chci si nechat poradit. Mám jen pár podmínek k výběru.

1. Skladem na Alza.cz
2. Na šířku se musí vejít do 1 metru (úhlopříčka 70-80cm by asi vyhovovala nejvíce).
3. Maximální cena do 10.000,- CZK, to ale neznamená, že musí být opravdu za 10 tísíc, levněji = lépe.
4. V dnešní době je asi standard, aby byla televize "chytrá" a s wifi.
5. Připojena bude k UPC signálu, netuším tedy jestli je třeba DVB-T2 (či jak se tomu nadává).

Za případné návrhy, recenze a informace děkuji :)

Kabelovky obecne:

Kabel od kabelovky pripojenej do jejich modemu a z modemu HDMI kabel do TV, takze se to ovlada pres modem od kabelovky a TV je jen zobrazovadlo, TV tuner je v modemu. Logicky teda neni potreba zadne DVB-x.

DVB-T2 ale pozor je nekolik typu, potreba je podpora ceskeho DVB-T2 pres HEVC, potrebujes ciste na pozemni (terestrialni) vysilani TV.