Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava vs PS4 PRO

Ta PC sestava je poskládána asi nějakým záškodníkem, jinak si volbu komponent nedokážu vysvětlit.

PS4PRO je adekvátní pro PC sestavu max. za 15 tisíc, konzole volí pouze lidi co nemyslí, chtějí jen hrát a neřeší nízkou kvalitu her (a přitom vyšší cenu).

edit: to PC na 4K hraní taky nemá ani náhodou.

# Předtím vycházeli konsole co 6let, ted je to co rok, zpomínám rozdíl PS vs PS2 lidé čuměl jak tele na nové vrata jaký je to rozdíl, "To je ale GRAFIKA ::) "č PS2 vs PS3 už to bylo méně, kde XBOX ONE byla spíš vylepšena verze XBOX 360, kdyby MS nevydal Kinect Patch (dezaktivace Kinektu, respektivně rezervovaného výkonu pro toto zařízení), tak by většina her ještě dnes jela 900p.

#Dnes, stejný vykon, je vyjde verze SLIM. Proto MS (Spencer) zapracoval na projektu Scorpion.
Dle jeho konfigurace, GVykon má byt skoro 6 FLOPS (na kolik tě vyjde taková GKarta stejného vykonu), 16GB RAM, CPU dle mne bude AMD ZEN (12Core), troufnu si typnout ze i BR player|čtečku.
Jestli to vše bude začínat na 499€ tak bych možná i počkal.
* Když už něco zahraju, tak na XBOX ONE, kdyby dalo PS4PRO možná bych i přešel k SONY, ale vůči Scorpio mám vážky a nemyslím že má cenu přejit a za rok zase zpět na XBOX.

Nevím jsou spekulace že bude bude více verzí budou začínat na 399€.
Pravě o to jde, to je ta politika Microsoftu u Scorpio, dají ti za levno konsoli, zbytek te oškubou na hrách :-) typu PATCH na UPdate her, máš uz hru TOM RAIDER zakup PATCH XBOX Scorpio za 29.99 + 4K textůry etc ..

I tak, za pár let toto bude vše minulost.
Ono, vše naznačuje tomu, že Scorpio nebo PS4.5 /5 budou poslední herní pokojové konsole jak je známe dnes.

Jak to ?
• Podle některých prohlášení, projektů určitých Gigantů, půjde o CLOUDové hraní, tak jak to dnes dělá kupříkladu NVIDIA na SERVERECH GRID.
Prakticky hraješ (streeamuješ) hru která běží na vzdáleném servu, něco jako vzdálená plocha.
Mám vyzkoušené na Tablet NVIDIA za 299€, zkoušel jsem i NVIDIA TV 199€, PC hry šlo kvalitně na 1080p@60FPS bez ztráty packetů přes ADSL /* Kvalitní přenos byl i bezdrátově na 5Ghz Wifi.

• No a právě do budoucna (už jen otázka pár let), více a více bytů už bude vybaveno optikou, kde hrát tímto způsobem nebude problém.
*Na takovy streeam ti stačí PC nebo Tablet za pár tisíc.

Ona ta čtečtka, když vemu příklad XBOX S, je také uveden mimo konsoly jako nejlevnější BR/HR/4K nejlevnější na trhu /* Nejlevnějši BR player začíná někde na 350-400€).
Když tak vše spočítáš, tak PS4PRO nevyjde tak draho, ale zaplatíš víc za hry a služby, ale v otázce HW osazení, draho nevyjde to se musí nechat..

jelikož se hry na pc v BR verzi ještě(snad) neprodávají.

Tak to snad ani vycházet nebude :-), ono, PC hry už jsou spíše už nejakou dobu CLOUDová záležitost.

Ano, určitě je lepší si koupit Xbox slima na přehrávání 4K BR filmů, jelikož v tom máš zabudovanou i konzoli a cena kolem 6k je vcelku přívětivá. Co se týče PS4 Pro, máte pravdu, HW osazení vzhledem k ceně je perfekt, ale Sony si to nechá vrátit zpět na jiných místech(ony služby, hry...). Mít rád konzole, tak snad uvažuji o PS4, či o Xbox škorpíkovi(uvidíme na ceně).

priblizne

AMD Vishera FX-8300
Radeon R380X

Ale nekupoval bych to, dneska mas v uvedene cenu lepsi koupit i3-6300 a Radeon RX470.

Ostatni komponenty jako zdroj od Seasonicu, 2x4GB RAM, skrin, disk, ti snad popisovat nemusim, uz se tu na poradne chvili pohybujes a jiste vis, ze podobnych dotazu je tu plno a jiste dokazes neco sam vybrat.

Procesor by neměl zpomalovat grafiku, případně úplně minimálně. HyperX je taková "podznačka" Kingstonu, čili s tímto štítkem vyrábí Flashdisky, RAM, sluchátka, SSD a tak dále. Takže, když někdo pomlouval HyperX sluchátka, tak to automaticky neznamená, že pomlouval RAMky od Kingstonu, ale samozřejmě - RAMky od Kingstonu ti mohl někdo pomluvit, já s nimi problém nemám.

Edit: A kdyby sis chtěl koupit tu 6600K na taktování, tak si na to rozhodně nekupuj chipset H110, nýbrž Z170.

Pokud je to vylozene na hry a nemas nejake oblibene, ktere bys musel hrat a ktere nemusi byt pro PS4 k dispozici, tak porid PS4 PRO + TV.

Ja sam s konzolema nemam vubec zadne zkusenosti, ale znam par lidi co PS4 maji a jsou s tim spokojeni. Akorat pokud uvazujes ekonomicky, tak hry jsou drazsi. Novinky treba jen o par korun, ale na PC zacnou po nekolika mesich slevy, kdyzto u PS4 se na slevy moc nehraje. To vim od tech majitelu PS4, ze na ceny za hry si dost stezujou.

Kdyz pomineme tvou uplne blbe poskladanou sestavu, tak na 4K sestavu do 30.000Kc vcetne monitoru - komplet, neudelas. Dneska na 4K s odrenyma usima GTX1070 ale spis bys mel uvazovat o GTX1080 a uplne komplet pocitej minimalne pres 40.000.

Taky jsou lidi, kteri nebavi hrat na gamepadu u TV (treba ja) a na hrani vyzaduju klavesnici + mys, takze mam jasno, ze PC navzdy. A stejne tak mas lidi co mnohem radeji hrajou u TV a ty vetsinou poridi PS4 nebo XOne.

Krásně jste to shrnul. Ano budete to vyloženě na hry (+ jsou exluzivky na PS) a ostatní pc hry si zahraju na ntb, který zvládá witcher 3 apod. na obstojné detaily.
To co jste říkal o těch cenách her je právě to co, mě víc hnalo k pořízení pc. Ale na druhou stranu se dají sehnat bazarové za poloviční cenu.

Z toho co jste řekl, tak na 4K sestavu jsem přes limit. Dle vašeho názoru mohou být ty TV k tomu co jsem psal?
Děkuji.

Koupim pocitac a za 5 let (GTX570) resim, ze mi nektere hry neposlapou, koupim konzoli a za 5 let resim, ze nove hry vychazi jen na novou konzoli a musim jit zase utracet. Takze jak vidis je to stejne, resis to, at mas to ci ono.

Opravdu konzole vs pocitac je hlavne o zvyku a zpusobu hrani. Nakonec mnozi lide, kteri maji doma PC maji i konzoli.