Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hraní her na notebooku

Dobrý den,
mám na Vás dotaz, dají se na notebooku hrát hry? Mám rok starý NT a když na něm spustím hru, tak začne po nějaké době topit, větrák běží na max., hodně hučí. Bojím se když budu hrát častěji (hraju tak 2-3 hodiny denně)tak se mi zapeče.
Je vůbec NT vhodný na hraní her a neznáte nějaký trik jak na chlazení notebooku? Děkuji.

Je vůbec NT vhodný na hraní her

Obecně není, pokud pomíjím speciální stroje s cenou vysoce přesahující 50.000 Kč a často i 100.000 Kč. Ano, obchody a reklama tvrdí opak, podle nich lze hrát hry prakticky na skoro všem a názory nějakého L-Coreho jsou nesmysly…

neznáte nějaký trik jak na chlazení notebooku

Pokud nebudeš notebook nutit do náročných her (či obecně jinak náročných výpočetních procesů, třeba renderování 4k videa v Adobe Premiere či počítání pí na 5.000.000 desetinných míst), netřeba jej nijak chladit. Hučící podložky možná nějaký stupeň Celsia srazí, nevím, nemám, neznám. A hrát hry na lavičce na mrazu ti doporučovat určitě nebudu.

Podložku pod notebook s aktivním větrákem jsem si koupil, trochu to pomohlo, ale ne moc. Právě, že na něm hraji spíš náročnější hry a u nich NT hřeje fakt hodně. Takže je asi lepší si na hry pořídit klasické PC nebo konzoli.

Takže je asi lepší si na hry pořídit klasické PC nebo konzoli.

Podle mě určitě ano.
Jenže mnoho lidí (mládežníků) to prostě nechce akceptovat. Jezdí do školy s noťasem, chce hrát furt a stěhovat desktop se mu samozřejmě nechce. Tak si vyšpekuluje, že si pořídí herní dělo od Aceru na 13k včetně OS a DPH a pak bečí, že mu tam GTA5 plynule nejede ani na střední…