Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový server W2012

Ahoj,
jestli mohu prosit, potřeboval bych pro bývalého šéfa navrhnout nějaké "PC", na kterém bude nainstalován Windows Server 2012. V současné době vlastní nějakého HP ML150 G3,
prý to strašně žere elektriku, je to hlučný, pomalý..

Využití: Hosting účetního software (5GB dat), současné připojení pomocí RDP až 4 uživatelů (takže RDS CAL required).. Není třeba serverových technologií (jako třeba redudantní zdroj napájení apod), nicméně RAID alespoň (0+1) by to umět mělo. Prostě hodně muziky za málo peněz ..
Děkuji

Vybral by som nieco k comu sa dodava Foundation verzia OS, nie su tam sice remote desktp licencie (len 15 lokal userov), ale v 2008 toslo obist self-certifikatom, tusim v 2012 mi to uz blblo, ale nie som si isty.
RAid by som kludne spravil aj sw, da sa zit aj s tym windowsackym, podla mna dokonca lepsie ako s tymi fake raidmi.
Pozri hocijaky HP, ci Dell tower prislusnych parametrov.

Díky za odpovědi. Spíš jsem měl něco na mysli jako klasické PC s RAID řadičem na desce než nějaký DELL/HP server. I když je pravda, že kvůli licenci na server je dobré poohlédnout se po nějakém ProLiantu (rozdíl v cenách mezi Foundation a normal licencí je celkem propastný)

Na tie fake radice by som sa vykaslal. Aj tak su to prezlecene sw radice, kde sa navyse moze podrbat nieco, co vymyslela tretia strana.
Foundation je IMHO idealny pre malu firmu, su servre, kde je za euro, niekde za 10, niekde za 100, zalezi aj na znacke, HP, ci DELL maju nieco ine ako napriklad FS.
Ono zalezi, co chces, cenovo na tom bude najlepsie urcite FS, HP sa moce niekde v strede, Dell bude asi najdrahsi, ale zase ked som potreboval servis nikdy s nimi nebol problem.
Mam napriklad u zakaznika 15 rocny FS, asi 10 rokov bol primarnym serverom (linux) a bezalo na nom vsetko, co sa dalo. Za cely cas nemal ani jednu poruchu a to je nanom neslavne znamky "prskot". Sluzi doteraz ako NASko a pridaval som len pamate a daval vacsie disky. Navyse je uzasne, ze takto stary server kludne zozerie 2TB disky a netreba nic na nom upgradovat a menit.