Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor se po 5-10s restartuje

Zdravím,

je tady nějaký slaboproudý elektrikář, který by mi dokázal poradit, proč napájecí deska v monitoru se po chvilce restartuje a padá napětí? Jedná se o napájecí desku: JT198AP46-1 (POWER/InVERTER/AUDIO).

Monitor se zapne, na desce obrazové (datová) naměřím 3.3V, 5V, atd., monitor jde a po chvilce napětí 0V a pořád dokola. Jako kdyby se ten zdroj snažil rozběhnout, ale padne v zátěži, třeba nějaké přetížení nebo něco. Prosím, zkuste někdo poradit. Děkuji.

FOTO: IMG_0461.JPG
FOTO: IMG_0462.JPG

Po odpojení CCFL se monitor zapl, běžel asi 15-20s a zase vypl se a potom naskočil už jen na 10s, vypl pak naskočil na 2s a byl vypnutý tak 30s a pak celé kolečko znova dokola. Na mě to dělá dojem, jako kdyby docházela kapacita v kondenzátorech, ale žádný není nafouklý, tak ani nevím, kam sáhnout. Děkuji.

Vyměň elektrolyty, především ty s menšími kapacitami, tj. do 100uF (bývají součástí řídících obvodů) a teprve pak vysokokapacitní na sekundární straně. Ani nemusí být nafouklý, ale prostě jen časem vyschnou a ztratí dost kapacity na to, aby zdroj začal kolabovat.

Elektrolyty se blbě měří běžnými domácími přístroji a ještě hůř v obvodu. Ve chvíli, kdy bys to vypájel kvůli proměření, je už lepší to rovnou vyměnit.
Ty kondíky stojí pár korun, zvláště ty malý, i proto začni s nima. Navíc se dají snadno sehnat z různýho elektroodpadu. Bacha na napětí těch elytů.