Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobil kolem 6 tis.

Zdravim, shanim na vanoce pro pritelkyni mobil v hodnote kolem 6 tis.kc. Pozadavky jsou hezky vzhled, android a pekne fotky. V teto cenove relaci a zaplave cinskych androjdu, aby se cert vyznal. Osobni zkusenosti mam pouze s Lumiemi, na ktere bych nikdy nedal dopustit, ale vyber je zas pomerne omezeny a zadny nepadl pritelkyni do oka. Takze to budeme muset risknout s androidem, se kterym ma zkusenosti a nervy :-) Ja kdyz na tom mam neco davat dokupy, tak se musim setsakramensky obrnit trpelivosti, takze se ptam, jak jsou na tom dneska androidi, chod, rychlost, spolehlivost? A jaky telefon doporucite?

H7L:

- má kovová záda, žádný plast
- skvělý CPU s nízkou spotřebou a přesto velmi dobrým výkonem (telefon se skoro nehřeje ani při hraní, a to pokládám za velké plus)
- 2GB využívá střídmě, takže problémy s pamětí nejsou
- baterka vydrží 2 dny při běžném používání
- foťák (tady se Xiaomi naprosto nechytá)
- a pro mě nejsympatičtější: EMUI - vyladěný a funkční GUI, narozdíl od neustále látaného MIUI, což je neumělá kopie iOS

Hlavní výhodou je však foťák (proto jsem jej tazateli taky doporučil).

Do "budoucna" je to úplně jedno. Za současného stavu bohatě stačí GB RAM a za 2 roky ten mobil bude stejně pomalý a se starou verzí OS na soudobé aplikace.

Tak to prostě je. Lagdroid je nyní ve fází prudkého rozvoje (asi někde na úrovni WinNT4 v analogii historického vývoje Windows, tj. verze 6 a 7 se už dají považovat za relativně stabilní, ale systém jako takový stále neumí moc věcí a ani ty co umí, neumí dobře). Za rok budou ty mobily napůl zastaralé a za další rok prakticky nepoužitelné. A je úplně jedno, zda to má 2 nebo 3GB.

Nema slot na sd-kartu, osobne mam na SGS5 16GB vnitrni uloziste, coz je dnes nedostatecne + 64GB sd-kartu, takze to Xiaomi bych vazne nebral. Na druhou stranu nepopiram, ze 16GB vnitrniho je malo a to Xiaomi ma narozdil od H7lite 32GB.

Asi to nemusi byt spatne, zalezi jakym zpusobem ten smartphone bude vyuzivan, takze OK jsou tu dve mirne odlisne volby a zalazi na uzivatelce cemu da prednost.

Cetl jsem, ze to Xiaomi ma NFC?, coz ten H7lite nema, takze to by byla vyhoda pro Xiaomi, pokud to uzivatelka pouziva.

Na druhou stranu procesor je v Xiaomi starsiho typu a bude mit o malinko vyssi spotrebu, takze vyhoda pro H7lite, ovsem dohani ji X vetsi baterkou, ktera zase bude urcite tezsi.

Parametry RAM, procesory apod. me (pritelkyni) nezajimaj, telefon-system musi proste plynule behat. Musi pekne fotit, velikost vnitrniho uloziste neni dulezita, sam mam v Lumii 16gb bez moznosti karet a plne staci.
Taky nechce zadne padlo, cili asi do tech 5"