Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Program sa nespusti cez RDP

Klient ma program, ktory ma asi nejaku ochranu, pretoze pod, ked sa dany user prihlasi na PC cez RDP, program sa spusti a po chvilke vypne.
Nenapada ma nic ine len to, ze ide o akysi druh ochrany a ze si program kontroluje, ci je dany user prihlaseny lokalne alebo remotne.
Je nejaka moznost toto podla mna hlupe obmedzenie obist?
Napadlo ma, ze v ramci firmy mozu pouzivat VNC, respektive aj mimo, ale zaujima, co za bazmek pouzili, ze sa program po chvilke vypne a nenacita pri spusteni cez RDP.

Ok a nejaka moznost ako to obist? Spustit ju cez TS session a potom nejakym loopbackom ako lokalnu;o)? Zaujima ma to len zo zvedavosti, pravdupovediac netusim preco vyrobca sw obmedzoval moznost spustenia len na lokalne session, kedze sw je uz chraneny HW klucom a spustit naraz na 2 uzivatelskych lokalnych kontach aj tak nejde (ide, ale nejde v nom pracovat, zahlasi, ze uz je jeden user konektnuty).
Inak nahradne riesenie je VNC, prave to idem odskusat a problem by byt nemal, kedze poziadavka je aj tak , aby mohol pracovat len jeden user v danom case.

Spustit ju cez TS session a potom nejakym loopbackom ako lokalnu

to je čo za nezmysel? ak sa raz prihlási na nejaký terminálový server, tak na ňom beží lokálne, ako inak.
Dokonca aj RemoteApp je len prezlečené RDP.