Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odešel HDD?

Dobrý den,

Co se mi stalo: před týdnem mi zničehonic vypla prodlužovačka k PC, od té doby je počítač o daleko víc pomalejší. Ve správci úloh mi hlásí využití disku 100 %. Stáhnul jsem si HD Tune, dal jsem error scan a už v prvním řádku mám 8 červených polí. Test mi zatím běží.

Můj antivir avast, mi ani při startu PC nenajede (nevím proč). Když se podívám na Po spuštění, tak tam je.

Potřebuji vědět, jestli koupit nový HDD nebo problém bude ještě někde jinde.

Windows 10
Procesor: i5 3470 CPU 3.2 Ghz
Ram: 8 GB
AMD Radeon HD 7800 Series
HDD: WDC 1000 GB

Budu rád za každou radu

1) pokud nenastartuje nějaká služba díky vadným souborům, měl by být záznam o selhání v prohlížeči události.
poškozený zbytečný avast bych odinstaloval, je stejně k ničemu, pak viz 2)

2) místo hd tune jsi měl pustit windowsí kontrolu disku. ten disk přece nemá výrobní vady, jen poškozený souborový systém, kde má běžet windows a ne umělý test.

3) hd tune taky dává málo přehledný výpis o stavu disku (smart hodnoty), když už váháš nad jeho stavem. líp to vidíš v crystaldiskinfo.

Kontrolu jsem sputil. Restartoval PC, poté jsem spustil kontrolu znovu a nenašlo to žádnou chybu.

Smart hodnoty ??? nevím jak zjístit.

Avast naběhne, ale po chvíli se ztratí. Jaký jiný antivir zdarma si pořídit?

Jinak PC stále pomalý, HDD stále jede na 100%.

Zkoušel jsem uvést PC do továrního nastavení přes nastavení - aktualizace a zabezpečení - obnovení - uvést PC do továrního nastavení, ale bohužel pokus ze nezdařil a vrátilo mě to zpátky do windows beze změn.

než shit jako avast (neznámé verze, ale to je jedno), stačí windefender.
poškozený antivir už konečně odinstaluj - chápeš to napotřetí?

smart:

..výpis o stavu disku (smart hodnoty), když už váháš nad jeho stavem. líp to vidíš v crystaldiskinfo

search

Zkoušel jsem uvést PC do továrního nastavení

a když máš podezření na poškozený disk, proč na něm laboruješ s obnovou do továrního nastavení (a zrušení tvých dat) - jak to tomu disku pomůže?

id chyby 05,c5,c6 jsou kritické.
c5: počet podezřelých sektorů 2c (hexa) není zrovna nulový. někdo tvrdí, že pouze podezřelé sektory ještě nic neznamenají. ale jak sám vidíš na chování disku, výrazně to zpomaluje čtení či zápis.

hd tune by grafickým znázorněním mohl pomoct v tom, že se usneseš disk rozdělit na oddíl s vadnými sektory (ani neformátovat) a na druhý dobrý oddíl. ale při těchto desítkách chyb je pravděpodobné, že nejde o ojedinělo vadu a stabilizovaný stav, ale že chybovost bude dále narůstat.

zachránit tvoje důležitá data, pak reklamovat nebo vyhodit.

Moje důležité data mám již přeneseny na Flash disku.

Momentálně se HDD chová tak, že chvílemi jede normálně (využití disku třeba i 0 %). Někdy brzda, někdy jede normálně. Asi je to znamení, že dosluhuje.

Tak jestli dobře chápu: koupit nový HDD a bude PC opět OK?

Jaký by jste doporučil HDD na výměnu? (cenově +- 1500)

Předem děkuji za odpovědi