Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po restartování nefunkční PC

Prosím, poraďte, po restartu PC mi vyskočila zpráva : Reboot and select proper boot device or inzert boot media in selected boot device and press a key _, zkoušela jsem PC vypnout a zapnout, to nepomáhá a kurzor také nereaguje, co s tím? Děkuji

Zkus okamžitě co se ti po zapnutí mačkat nahoře na klávesnici F8, pokud nepůjde tak F9, pokud nepůjde tak F10, pokud nepůjde tak F11, pokud nepůjde tak F12, pokud nepůjde tak F4, pokud nepůjde tak F5. Mělo by ti vyskočit menu kde by mělo být napsáno "SELECT BOOT DEVICE". Měla by jsi tam mít jednu z těchto věcí:

Seagate HDD
Western Digital HDD
Adata SSD
--
*JINÁ ZNAČKA* HDD nebo SSD
--
Zkus ŠIPKAMA na klávesnici vybrat jedno z toho, a zmáčknout enter.
Existuje tu mnoho různých způsobů jak toto opravit, pokud ti teda neumřel hard disk.
Pokud ti ani toto nepůjde, tak řekni někomu o pomoc se slovy: "Poradíš mi prosím, jak na-bootovat hard disk?"
Někdo známý by ti měl pomoct.

Příspěvek jsem zkusil napsat jak nej-jednodušeji to šlo, ale opravdu by jsi se měla spíš zeptat někoho známého.
Taky nezapoměň že toto není důvod ke koupi nového počítače, ale jen 1 jeho části.

Mohlo se něco stát se souborovým systémem. Dopručuji zkusit vše vypnout, PC odpojit ze sítě na několik minut, pak zkusit spustit, nepůjde li pak ještě jednou.

OS by měl provést něco jako auto-fsck tedy autokontrolu a opravu filesystému.

Pokud to nepomůže, pak vyndat disk, zachránit data a znovu instalovat operační systém, ale k tomu by podle vašeho poisu nemělo dojít.