Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GPU při hře Zaklínač 3 po přetaktování občas selhává..

Dobrý den, mám Grafickou Kartu NVIDIA GT 640 2GB DDR3 (vím že to není herní karta) který má základní takt: Jádra- 324Mhz a rychlost paměti- 324Mhz (to je minimální úsporný takt) Po zapnutí hry Zaklínač 3 se zvedne na svoje maximální hodnoty což je: Jádro- 1045.0 Mhz a paměť: 900Mhz při napětí 1.000V .. Po přetaktování pomocí programu MSI Afterburner na tyto hodnoty: Jádro- 1136Mhz a paměť: 1120Mhz při 1.050V my jede zaklínač o 4-5FPS více.. ale když chci více přetaktovat tak už mi Grafika na obraze ukazuje takové všelijaké barevné čtverečky a špatně vykresluje prostředí To znamená že už to je na tu Grafiku moc a překročil jsem její mez ? Jinak na tyto přetaktované hodnoty který jsem uvedl mi někdy zaklínač klidně jede bez problému i 3 hodiny v kuse a jede parádně netrhá se obraz atd.: ale někdy se zasekne sním i zvuk a restartuje se PC nebo se objeví modrá smrt.. Nevíte čím to může být ? popřípadě nemám moc nízké/vysoké napětí ? toho taktu ? nebo něco jiného ? přetaktování se nechci zdát protože těch 5FPS fakt dělá svoje.. Jinak moje další Parametry:

Grafika: NVIDIA GeForce GT 640 2Gb DDR
Procesor: AMD X4 760K Quad Core 4.50Ghz
RAM: DDR 3 Dual Channel 2133Mhz 8Gb Časování CL9
Základní Deska: ASUS A88XM-PLUS
Zdroj: 600W Zalman
Chladič procesoru: Scythe
Harddisk 1TB: SATA III 6G
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

A comu sa cudujes? Je to XY rokov vseobecne zname u hocicoho co taktujes (grafika, cpu).
Ano, prekrocil si jej limity.

Na druhej strane, hrat zrovna zaklinaca 3, o ktorom sa vie, ako je HW narocny, na tejto parodii na hernu grafiku, je tiez otazka na zamyslenie.