Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se dostat do boot menu ?

Zdravim, potreboval bych poradit s tím, jak se dostat do boot menu, konkrétně na desce MSI B150 Mortar. Jsem v tomto úplný začátečník, takže se v BIOSu nechci zbytečně hrabat. Jediné co potřebuji je, abych přenastavil PC na to aby nebootoval z disku, ale z USB (flashky) na které mám Windows 10 (ISO verze stažená ze stránek MS). Předem díky.

# Počkejte jen k upřesnění, co jste dělal s tím ISO obrazem, ten jste překopíroval na USB klíč a chcete z něho spustit instalaci Windows ?
TiP ~ MSI často používá klávesu <F11> (kterou přidřžíte už při startu PC), ke výběru z BOOT menu.

# To ISO nejde jen přenést, víte nebo už jste se potkal se souborem s koncovkou .ZIP ? Můžete se dívat na film který je zabalen v ZIP/RAR ?
Instalační BOOTovací DVD vytvořit můžete, ale Instalaci nevytvoříte přenesením ISO na DVD.

# Použít můžete i nástroj na vytvoření obrazu 'Windows 10' pomocí nářadí KLIKNOUT ZDE => MediaCerationTool od Microsoftu.
Spustte stáhly soubor a jen udělejte co vám řekne průvodce, je to velmi jednoduché a jen na pár kroků.

# V BIOSe možná nic, 1st (první) BOOT bych nechal <HDD> na který bude nainstalován Windows, kde instalační DVD spustíte z BOOT menu ('pridržet' klávesu F11)
* Můžete nastavit jako 1s v pořadí <DVD>, ale upozorňuji že při instalaci Windows 10 může několikrát restartovat PC před ukončením instalace, kde se vám při každém restartu spustí <DVD> kde se dostanete do situace, jako by jste instalaci zrovna začal, na místo pokračovaní instalace ze předešlých zkopírovaných souboru z HDD.

Čistý systém väčšinou sám spozná bootovacie médium, akékoľvek ktoré nájde.
Ale nič nebráni pozrieť manuál k tejto konkrétnej doske, nájsť to konkrétne Fniečo, často F11 alebo F12, ktoré slúži na výber boot média pri štarte.

Nenechte se zmást odpovědí od WPShell. Pokud máte ze stránek MS stažený obraz disku (přípona.iso) nemusíte nic rozbalovat, pouze na DVD vypálit např. v Nero nebo jiném vypalovacím programu příkazem ,,Vypálit obraz disku na DVD,, a máte instalační bootovací DVD (správně to píše výše Lední Brtník)