Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odblokování PC

Ahoj je mi 13 let a táta mi zablokoval pc, vyhrozoval ze reinstaluje windows a tak jsem stahl programy aby se pres hesla nemohl dostat do nouzoveho rezimu. Takze mi tam dal neco, co pri startu pocitace hlasi : Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key_ .
Poradíte mi jak přes to má prostoupit zpet tam kde to bylo?

loading...

ako vies ze tam je ked ho nevies najst?
neondi sa do toho ked ani nevies kde hladat disk a neovladas ani zaklady.
kludne ti mohol zrusit system a ziadny tam nemas. A s prazdnym HDD si veru nezahras.
Bez si to vyriesit s otcom ako chlap, pretoze mu nic nezabrani spravit to v buducnosti znova.

Při startu počítače zmáčkneš příslušnou klávesu, kterou se dozvíš v manuálu k základní desce (nejčastěji Del, F2 nebo F12). Tím se dostaneš do BIOSu, tam nejdeš příslušnou sekci a to pořadí tam změníš.
U každé desky to může být jinak, takže úplně konkrétně to napsat nejde.

Počítač píše : Intel UNDI , PXE-2.1 (Build 083)
Copyright (C) 1997-2000 Intel Corporation

This product is covered by one or more of the following patents:
US5,307,459, US5,434,872, US5,732,094, US6,570,884, US6,115,776 and US6,327,625

Realtek PCIe GBE Family Controller Series v2.40c (05/11/11)

PXE-MOF: Exiting PXE ROM.

Revoot and Select proper Boot device
ot insert Boot media in selected Boot device and press a key_

Stačí se podívat na váš písemný (ne)projev a obavy lze mít. Hlavně když tomu "rozumíte" a ani netušíte, co slovo: "manuál" znamená a chcete jej hledat ve firmware základní desky. Takže ani výpočetní technika, na kterou jistě máte ve škole předmět, není nic moc. Ale hlavně když rodiče jsou blbci, že?
Zjevně vědí, proč omezují přístup k počítači.

vyhrozoval ze reinstaluje windows a tak jsem stahl programy aby se pres hesla nemohl dostat do nouzoveho rezimu

Bojovat s otcem není moc rozumný nápad.Asi vždy prohraješ.Až mu zase něco zablokuješ nebo zahesluješ,sebere Ti už ten disk nebo to vyřeší zákazem a zamčením PC do konce roku.
A není třeba se ptát učitelky ani IT strýčka,stačí strejda Google.Čili jak psal už Wikan a karel.

Si tu z vás robí chlapec prdel a vy sa tu predbiehate v cancoch ako zmyslov zbavení.

Môj 12-ročný vnuk má vlastnú PC mašinu, nadupaný noťas, tablet do školy, svoj mobil, pritom sa mu nikto z blízkych osôb do tohoto HW a OS nestará, ani ho nejak časovo, prípadne SW, firewallom či zamykaním modemu "do skrine medzi broskyne", neobmedzuje. Však ho to omrzí aj s pornom alebo návštevy stránky topky.sk, ak trochu podrastie.

(Desať rokov sme celé rodinné klany živorili, biedu treli, chľebík hvezdajší sme si od huby odtŕhali len z dôvodu, aby milovaný, najmladší vnúčil mal svoje tuzexové, sakra drahé PC zariadenia na ktoré sme fronty po nociach pred MO predajňami vystáli, v spacákoch vyležali).