Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem počítač na hudební produkci

zdravim.

delší dobu plánuju začít skládat hudbu přes fl studio (nebo logic pro) a protože momentálně nemám dostatečně výkonný počítač, poohlížim se po něčem vhodnějším. potřebujou takovou mašinu, která bezproblému zvládne i komplexní skladby.

muj favorit je tohle: https://www.alza.cz/alza-gamebox-neo-gtx1060-d4402 138.htm?catid=18848818
vy, co se vyznáte, myslíte, že nebudu mít problém s latencí, ani s ničim jinym?? parametry vypadaj dobře. intel core i5, ram 16gb ...je to herní počítač a hry jsou daleko náročnější na výkon počítače, než hudební softwary... aby teda bylo jasno, preferoval bych klasickej stolní počítač. ne notebook.

dál se neobejdnu bez zvukových monitorů. mám vyhlídnuté tyto: HN141828 ...líbí se mi, ale ani nevim jestli budou s vybranym počítače (výše) kompatibilní a nedovedu porovnat jejich hodnotu z hlediska poměru kvalita/cena. tady by se hodilo doporučení od někoho zkušenějšího. cenově se budu pohybovat v řádu 10 000-15 000 kč

taky musim vybrat zvukovou kartu. chtěl bych externí, neni nutnej vysokej počet výstupů... postačí 2-3 na mikrofon, možná kytaru.. ale znova narážim na svou nezkušenost - nevyznám se ve značkách. rád bych něco, co mi bude spolehlivě sloužit řadu let.. hodlám do zvukovky investovat cca 8000-10 000

jak vidíte, rád bych měl polo-profesionální studio, kde budu v klidu a míru skládat elektronickou muziku. většinou chillout, hip hop, dnb a všelijakej žánrovej crossover. ještě zvažuju sáhnout po menšim controlleru na sampling. jakýkoliv doporučení a rady vřele uvítám. pokud sami skládáte, klidně sem hoďte svuj soundcloud nebo youtube kanál.

Ten pc ti výkonem stačit bude,ale myslím že ti místní osazenstvo poradí pc minimálně o 5 tisíc levnější s podobnou konfigurací.

Ty monitory jsou ok,co jsem na ně četl recenze.

Externí zvuková karta by mohla posloužit tato https://kytary.cz/focusrite-scarlett-6i6-2g/HN1658 78/
možná by stačila i tato,Focusrite dělá slušný karty https://kytary.cz/focusrite-scarlett-solo-2g/HN165 879/

A chce to samozřejmě i midi keyboard nejlépe s HW ovladači,třeba něco v tomto stylu
HN153029

Kytara je hodně specifická a individuální záležitost a nemá cenu sem dávat odkaz na jakýkoliv typ.

zdejší osazenstvo zatim moc ochotný poradit nebylo. aspoň teda ne v mým případě, ale to nevadí. ještě jsem objevil tenhleten kus https://www.gigacomputer.cz/zbozi/940587-hp-envy-p hoenix-860-050na.html ...trochu levnější a vesměs odpovídá parametrům, co vypisujou na oficiálních stránkách image line ( https://support.image-line.com/knowledgebase/base. php?ans=214 ) myslíte, lidi, že tenhle pc bude pro hudební produkci vhodnej?? spolehlivej??

dík za tip na zvukovku, ale slyšel jsem, že zvukovky s konektorem firewire maj rychlejší přenos. zapomněl jsem to nahoře napsat, že schánim spíš právě zvukovky s konektorem firewire. chci udělat takovou jednorázovou investici a potom roky a roky vesele, bezstarostně skládat.

midi keyboard vypadá dobře. vezmu ho.