Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Freeze při hraní her.

Dobrý den,

poslední dobou se mi stává velmi nepříjemný problém. Při hraní her se mi hra zasekne, a nemůžu nic dělat. Jsem nucen hru tedy vypnout, ale tím můj problém nekončí. Hned poté, co hru vypnu, se mi dále zasekne např. Steam, a nebo někdy i program, který s tou hrou nemá vůbec nic společného (spotify, Chrome, atd.). Teď si řeknu "Fajn, přes task managera to vypnu, pohoda". Ale ne, zaseknutý program nemůžu vypnout, a tak se rozhodnu, že počítač restartuji, ale program mě nenechá PC restartovat a když zmáčknu "vynutit ukončení", tak se na obrazovce ukáže nekonečné "Vypínání/Restartování", a nikdy to nekončí, a jsem tedy nucen na case zmáčknou warm boot (doufám, že to je warm boot, prostě se všechno restartuje, ale hardware stále běží). Pak se tedy konečně všechno vrací do normálu. No a po nějaké chvilce se mi to znovu zasekne. Stejný proces.

Dále bych rád podal informace o mém HW.
16GB ram
GTX 970 4g
I5 4690k CPU (3.5 GHz, 4 jádro)
Windows 10 HOME

Chlazení mého PC funguje skvěle, a pochybuji, že by problém byl v přehřátí, spíše někde v Softwaru, ale já nejsem profesionál.

Za každou vaši radu a pomoc převelice děkuji.

TGN

Hned poté, co hru vypnu, se mi dále zasekne např. Steam, a nebo někdy i program, který s tou hrou nemá vůbec nic společného (spotify, Chrome, atd.).

Skus kompletne preinštalovať (ak si ich vôbec inštaloval) ovládače. Ak to nepomôže, tak to potom vyzerá na rozd*baný Windows. Nepoužíval si niekedy v minulosti niečo ako CCleaner a podobné v úvodzovkách "čističe registrov"?

ne. základní ovladače chipsetu se instalují jako první, ještě před grafikou. domácí instalatéři to neznají.
a ovladač grafiky se instaluje i bez zbytečného geforce experience.

gigabyte je shit propagovaný na živě.

neznámá značka ramek, tipuju taky nějaký low-cost pochybné kompatibility. dá se ověřit memtestem z boot cd.

"k" procesor - někdo něco taktoval?

značka a typ zdroje?