Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC nenačítá disk s OS při prvním spuštění

Dobrý den, mám nový PC a potřebuji ho poprvé spustit a nainstalovat OS který mám na DVD (Windows 7). Když ale vložím disk s OS do mechaniky a následně zapnu počítač, zobrazí se zpráva: "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key". Když stisku klávesu, nic se nestane. Zkusil jsem nejdřív zapnout počítač a potom vložit disk,ale hláška se objevila znovu. Dokázal by mi někdo poradit jak to vyřešit ? Předem děkuji za každou užitečnou radu :)

Těch problémů může být víc, ale začal bych v biosu položkou boot priority (sequence) - aby tam ta mechnika byla na prvním místě a potom to samozřejmě uložit. Jde to i jinak pomocí klávesy F(číslo)- většinou bývá vidět ta možnost při startu v dolní části obrazovky. Setkal jsem se s F8, F10, F12- s popisem boot menu. Pokud se objeví nabídka bootovacích zařízení dvd, hdd atd. vyberte dvd mechaniku a čekejte jestli to nezačne bootovat.
Pokud ne, může být problém s mechnikou, dvd diskem.