Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zpomalení videa

Zdravím,
již asi 3 roky stříhám v sony vegas, ale ještě jsem stále nepřišel na to, zda existuje nějaký software nebo způsob jak například 240 fps video zpomalit natolik, že každý snímek tam bude třeba na půl sekund, to znamená, že by každý snímek z těch 240 fps byl 30x za sebou, prostě na půl sekundy 1. snímek, poté za ním na další půl sekundy 2. atd ... vždy to v SW jde jen na malé slowmotiony.... myslím, že je to škoda, protože na co člověk potřebuje mít všechny slowmotiony plynulé, a proč by se nemohli snímky znásobit, tak aby se to pomalu hýbalo, jako například, pokud bych reálně těch 120 snímků vyfotil jako .jpg a poté je klikal v galerii....

Budu rád za každou radu :-)

Šmarjá, proč? Na časovou osu vložím obrázek a nastavím dobu, po kterou se má zobrazovat. V Adobe Premiere je to volba Speed/Duration, Vegas má podobnou volbu, ale už s ním nějakou dobu nedělám, kde hledat tedy neporadím. Zpomalit video s 240 fps na třeba 2 fps běžnými prostředky už ale bude trochu oříšek (i když ne neřešitelný).

Autor dotazu se ovšem neptá na snímek jako fotku, ale na snímek filmu. Ten libovolně zpomalit nejde. Nejjednodušší řešení je v první odpovědi, bohužel to má vadu v tom, že pokud není záběr zcela statický, tak se bude pohyb zobrazovat trhaně s frekvencí opakování každého snímku, třeba těch 1/2 sekundy. Aby to ješte bylo plynulé video, dá se 240fps zpomalit tak asi 10-12x

Nevim jak Vegas, ale pinnacle zpracovává 25 nebo 30 snímků za sekundu, ostatní zahazuje. A to i když dám dilataci času třeba dvakrát, prostě načte 25 a každý dvakrát opakuje, ne že by z toho 50fps videa vzal všechny. To nemluvim o tom, co udělalo s 1000 fps

Na to byl nějaký sw, něco jako bink ale to jméno si nevybavuju. Tam se dalo přepsat (override) fps v hlavičce videa na normální hodnotu (25) a pak se s tím dalo v pinnacle pracovat. Takže hledal bych řešení tímto způsobem (tj. přepsat fps videa a s tím upraveným potom nakládat normálně).

Já nedávno zpomalil video v obyčejném Movie Makeru. Kámoška dala na foťáku "sekvenční snímání" a když to ukložila jako video, mělo to snad 3 vteřiny, místo 15. Zpomalil jsem to na 0,25, uložil a potom ještě jednou na 0,8. Sice to nemá plynulé, ale dá se na to (jak jede její dcera na koni) podívat.

Nemyslim. Extrakce fotek z videa proběhne sama. Pak nastaví výchozí délku fotky na potřebnou hodnotu. Nakonec přetáhne soubory na časovou osu. Teda jak už jsem řekl, neznám Vegas, tak nevim, jestli to tam také tak jde. Ale jinak souhlasím, je to prasárna a uchýlil bych se k ní poté, co včšechno už selhalo.

Jenom k tomu původnímu zpomalení videa. Ono když máš video s 240 fps, tak to stejně nechceš zpomalit víc než 8x. Sám jsem měl kameru x10, která taky měla 240fps a když to 8x zpomalíš, tak si pořád zachováš těch 30fps což se bere jako plynulý obraz. Jak dáš víc, tak se to bude trhavý.