Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s PC (seká se, neraguje)

Zdravím. Asi poslední týden pozoruju, že se mi PC lehce zasekává a někdy při spuštění aplikace nereaguje a musím ji spouštět několikrát, aby se sputila. Pak se spustí jen 1x nikoli tolikrát co jsem ji spustil. PC mi příjde hodně pomalý, ale ve správci úloh využití všeho nepřesáhne 40%. Navíc když kliknu na START nebo lupu, nic se nestane. Můžu to dělat klidně hodinu a start se prostě neotevře. Sem tam se mi ozve ze sluchátek jen takové "tududu", ale nic se neděje. Windows defender nic nenašel, MBAM taky ne. Neví někdo co by s tím mohlo být, případně jak to opravit ? Děkuji

-skus preinštalovať ovládače
-aké máš teploty CPU/GPU?
-aký máš OS?
-aká je tvoja PC zostava?
-koľko je aktívnych procesov na pozadí?

ale ve správci úloh využití všeho nepřesáhne 40%.

Aha, a koľko máš? 20/25% zaťaženie CPU? To je veľa. Využitie CPU by pri "nič nerobení" nemalo byť vyššie ako 5%. Ak to tak je, tak spusť "msconfig", na karte "services" zafajfkni "Hide all Microsoft services" a daj disabel all. Potom reštart samozrejme.

ve správci úloh využití všeho nepřesáhne 40%

pokud je to klidové vytížení cpu, tak je to extrémně hodně. ale tam se přece ukazuje proces, který to dělá.

jedna technická: uživatelé vůbec nedokážou nastavit správce úloh, aby ukazoval použitelné informace, od win8+ je to snad nemožné.
lepší je použít process explorer od ms.

edit:
máš tu nějaké screeny, oba k ničemu, protože z nich nevyčteš co potřebuješ.
msconfig je ostuda ms. ms autoruns má záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).

správce úloh: využití paměti je asi normální, proto ji tam máš, abys ji používal.