Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Intel Xeon E5-2660 @ 2.20GHz za 3000kc

Ahoj,

uvazuji o sestaveni noveho pc, abych nahradil I5 - 3570k+HD 7850 2GB za vykonejsi procak+gtx 1060 6GB. Celkem me zaujaly procaky Xeon, hlavne jejich vykon https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Xeo n+E5-2660+%40+2.20GHz&id=1219

Ma smysl kupovat z netu tenhle stary procesor? Na netu je o tom hodne clanku, ze tyhle procesory zaplavily ebay atd, ale ze je k nim tezke sehnat zaklad. desku a hlavne, ze je draha. Ma nekdo s timle procesorem prosim zkusenosti??

diky moc
M

• Tam jde spís l zakladní desku (co nabízí, záruka, provedení, kompatibilita) nez CPU, mám dokonce jeden Xeon na 775 a nemá problém se drzet i dnes :-)
* Nekdy se mi podarí neco ulovit v práci, nebo se dají levne zakoupit z webu co prodávají díli na Servery.

• Xeon E5-2660 není spatné CPU, ale vykon Single ne í nejak vykony a na MH aplikace je na urovni i3.

A co to tedy prosim znamena? Vyplati se to nebo je lepsi koupit I7-4790, ktera je v testech vykonoste horsi, ale zase asi nebude problem se zakladni deskou. Pokud bych dal za E5 3000kc a za desku napr 4000, tak mam za 7000 vykon jak blazen. Omlouvam se pokud pisu blbosti, nejsem uplne znaly ohledne kompatibility atd.

Moc dekuji za vase odpovedi.
A co se tyce prechodu u her na DX12, kde by mel Xeon a jeho 8core vykonostne I7 prevysit?? Jde mi take o to, at ten procesor nejaky cas vydrzi, ale musim rict, ze ta 3570k co mam ted je porad ohledne vykonu dobra, ale nevim co prinese DX12.