Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet prestane fungovat kazdych 5min, ale pripojenie je v poriadku

Prosim vas,

nestretol sa niekto s tymto problemom? Kazdych 5min prestane fungovat internet na cca 20s, ale pc je stale pripojeny na internet. Proste stranky sa zacnu nacitavat, ale nic sa nedeje - internet nefunguje. Pocas tejto doby internet na vsetkych ostatnych zariadeniach funguje v poriadku.

Pri online hrach (napr. Battlefield 3) ziadne vypadky internetu nemam, vsetko ide hladko.

Nainstaloval som ad aware pre odstranenie spywarov a situacia sa este zhorsila - internet nesiel skoro vobec, v prehliadaci mi velakrat vyskocila hlaska, ze nie som pripojeny na internet aj ked som v skutocnosti bol pripojeny. Na router to bola taka zataz, ze prestal fungovat a bolo potrebne ho restartovat. Po odinstalovani ad aware sa to zlepsilo - internet vypadava po 5min na 20s. Uz to takto trva 3 roky.

Fakty:
- na ostatnych pc je vsetko v poriadku
- internet vypadava na vsetkych wifi pripojeniach, cize chyba je niekde v pc
- internet vypadava na vsetkych prehliadacoch
- skusal som vypnut eset, windows defender i firewall a nic sa nestalo
- neskusal som pc v safe mode
- preinstalovanie windowsu na win7 a win10 nepomohlo.

Ak to mas cez wifi kukni ci nemas v ovladaci wifi karty zapnutie nieco ako AutoScanning. To je vec, ktora pravidelne skenuje pasmo, aby mohol system zobrazit vsetky okolite siete. Atheros karty to mavali v minulosti defaultne zapnute a ten cas bol prave 5min, pripadne 20min.

Nainstaloval som ad aware pre odstranenie spywarov..

to svinstvo ti poradili kde? ten shit je 10 let zaostalý.

..a situacia sa este zhorsila - internet nesiel skoro vobec

to je "správně". lavasoft kdysi zaspal ve vývoji, tak skupoval menší firmy a jejich metody blokování látal do toho ad-aware, výsledkem je totálně nefunkční zmetek.

internet vypadava na vsetkych wifi pripojeniach, cize chyba je niekde v pc

nemusí být. příčinou bývají i zkriplené ovladače mobilů/tabletů, které způsobují nadměrné vytěžování routeru.
dá se to trochu srovnat do latě nastavením vysílacích parametrů routeru napevno:
wifi -> security: wpa2 + aes (pro novější routery)
wifi -> channel width: 20mhz

navíc tvůj příjem wifi může rušit soused přes zeď - kontroloval jsi volné kanály třeba inssiderem?

skusal som vypnut eset

to je výrobce, nepíšeš jakou máš verzi. jestli je to ess, odinstaluj navždy.