Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zasekly nasobic na CPU

Dobry den,

resim novinku v zaseklem nasobici na CPU. Jedna se o intel i3 6100, ktery ma takt 3.7Ghz na jadru, ale system neustale vykazuje maximum 0.8Ghz. I v biosu vidim, ze je nasobic na minimum a vic nelze vymacknout, ackoliv ty hodnoty tam jsou, jen procesor nereaguje a stale drzi stejnou frekvenci. Uz jsem zkusil 3x preflashovat bios a bez vysledku. Samozrejme jsem zkousel 3x jinou verzi biosu. Vcera vse v poradku a najednou se to zaseklo. Nevim uz o zadnem jinem reseni a setkal jsem se s tim poprve, ani nevim zda resit zakladni desku nebo procesor kvuli pripadne reklamaci (jaksi dalsi procesor v zaloze nemam, abych to otestoval).

Dekuji za rady :)

PS: jedna se o desku MSI B150 M3 Gaming.

Dekuji,

dobre ctivo. Zkousel jsem ledacos z diskuze, myslim, ze castecne pomohla zmena v BIOSu, ale jen na par vterin a opet to spadlo na stalych 0.8Ghz, momentalne to resim skrze utilitku ThrottleStop a tam kdyz vypnu BD Prochot okamzite hodnoty vyleti nahoru, kdyz to zapnu, opet jen 8x nasobic a nehne se to. Stress test provadim skrz AIDA 64.