Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problikávání a výpadky grafické karty

Zdravím všechny,

pořídil jsem si grafickou kartu ASUS STRIX R9 390 (STRIX-R9390-DC3OC-8GD5-GAMING) a po nějaké době jsem se začal potýkat s problémy. Místy mi problikne obraz, místy zamrzne a někdy se dokonce stane, že se mi objeví trochu retardovaný obraz a náhle černá smrt (po restartu zatím vždy ok). Co je na tom všem ale nejzvláštnější, že tohle karta dělá vždy jen mimo zátěž (když brouzdám na Internetu atd.), při hraní samotném běží naprosto perfektně (Zaklínač 3 vše na ultra při Ø 50 FPS).

Nevíte, kde by mohl být problém? Už jsem vyzkoušel přeinstalovat operační systém, nahodit nejnovější drivery a dokonce jsem pořídil úplně nový mnohem výkonnější zdroj. Navíc jsem si půjčil jinou grafickou kartu (konkrétně R9 380), abych vyzkoušel, jestli mi to nebude dělat stejnou paseku. S druhou kartou nebyl žádný problém.

Moc díky za jakoukoliv radu.

PS: Bohužel už ji nemám možnost ji vrátit.

nojo já viděl že se tu píše screen flickering, ale na tom obrázku to vypadá o něco hůř teda, tohle dělá jen v OS v idle aj na ploše nebo jen v prohlížeči?
zkus MSI afterbuner a vypni v něm ULPS a přidat power limit +20% či aj lehce napětí GPU
ohledně úsporných řežímů nemá karta dva BIOSy? zkusit přepnout a ve Win dát aspoň režim napájení na max výkon včetně nastavení PCI-E ASPM vypnout úsporu