Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Studiové repro + zvukovka k ntb - nejlepší volba a propojení,pro hifistu.

Zdravím známej chce kupovat k ntb 2ks studiové repro + zvukovku,to se propojuje nějakým kabelem tímto? Nebo spíš podobným protože jedna koncovka nesedí,repro budou možná levnější o něco,ale tříkolík maj taky?Tak nějakej hifista co by poradil nejlepší kombinaci repro ca 8 - 10000 pár aktivních monitorů + nejvhodnější zvukovku do 3000 + kabely audio k tomu.Toto jsem mu tak nastřelil jako tip,repro asi ok ,ale zvukovku neznám a aby taky komunikovala s OS W7....

No to vůbec neznám to XLR - XLR na těch repro to je bych řekl podle fota když jsem hledal co to asi je,na tý zvukovce je úplně ten samej konektor taky,ovšem na tom kabelu co koukám by pasovala jenom jedna strana,což je divný proto se ptám,na netu jsou navíc k prodeji jenom tyhle kabely,takže něco nesedí v těch konektorech nejspíš,normálně se to propojuje přes jack co vím toto vidím poprvé...

[27232-1-jpg]

[27233-2-jpg]

Fungovat to může dobře i bez XLR, ale mohou nastat problémy s rušením, bručením, atd., které právě to XLR řeší (je to diferenciální signál, ne proti zemi, jako jack nebo cinch). Většinou se doporučuje při "jednopólovém" spojení (jack, cinch) všechno propojit "zemním" vodičem - prostě silnějším vodičem spojit všechny "kostry". Někdy jsou na to speciální svorky.

Vypadají dobře, obzvlášť ten FOCAL. Ale který je lepší, to už by chtělo nějaké přímé srovnání. Popřípadě nějaké testy najít. Nějaké výraznější rozdíly by ale mezi těmi 4-mi typy neměly být. Nejlépe se tohle kupuje v nějakém studiu, kde si ty bedny lze poslechnout na střídačku se stejnou muzikou. Pak už hrají roli i osobní preference. Ale žádný z nich by neměl být vyloženě špatný.

To jsou ale "jenom" externí převodníky, nejspíš celkem slušné (na poslech z USB). Nějak jsem předpokládal, že chce zvukovku na nějakou tvorbu, tzn. vstupy pro mikrofon, nástroj a tak, nějaké SW studio (když chce repráky - monitory). Samozřejmě se na těch "monitorech" dá "normálně" poslouchat, ale primárně jsou určeny na kontrolní poslech zblízka.

No právě měl klasiku zesík Denon a v tom napíchlej ntb bez zvukovky,ale chce něco kvalitního menší stereo na stůl z blízka,defakto jedinej požadavek zvukovky vstup na sluchátka.Zesilovače jsou vesměs krávy velký + klasický kvalitnější repro by asi navíc vyšlo celkově o dost dráž na klasický stereo,zvukovku to chce ovšem tak jako tak protože ty integrovaný jsou děs...

Pak to může použít, u kvalitních sluchátek se obecně předpokládá vhodný sluchátkový zesilovač. Nebo najít "převodník" který má i sluchátkový výstup. To už taky záleží na tom, jaká má sluchátka (u vyšších impedancí může být problém s vybuzením).

Zvukovku bych určitě volil tu dražší ... má i 96 kHz a je primárně určená na přehrávání, píší že má ovl. pro W10 a mnohem líp vypadá. Ta 1. je poněkud pouťová a je spíš pro amatérského hudebníka.

Pro daný účel bych zůstal u aktivních beden, vyjde to levněji a hlavně je to kompaktnější.