Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Délka instalace upgradu Win10 z Win7

Dobrý den,
pořídil jsem použitý počítač s legál licencí a čistou instalací Win7.
Chci využít možnost upgradu zdarma na Win10.

Zahájil jsem instalaci stažením programu "Pomocník při upgradu na Windows 10". Program běží přímo ve Win7.

Upgrade jsem porvé zahájil včera večer, hodinu to stahovalo instalátor z internetu a ráno po 8mi hodinách jsem našel na počítači že instalace je na 99%.
Myslel jsem že se to zaseklo a dal jsem počítat restartovat (ne na tvrdo).

Poté jsem zahájil znova instalaci, opět se hodinu stahovalo a teď se asi 4 hodiny instaluje a je to na 98%.
Viz screen: screen.jpg

Jak dlouho by instalace asi měla trvat?

Pokud tam byla cista instalace Windows 7, tak by to trvat dlouho nemelo. 4 hodiny je opravdu hodne.
Jestli byl pocitac pripojeny k internetu, a Windows 7 byly legalni a aktivovane, pak už máš na serveru MS záznam. Udělal bych čistou instalaci Windows 7, nastartováním z instalačního CD.

Co ještě můžeš zkusit je další pokus s tím, že si zvolíš, že nechceš zachovat aplikace a soubory - žádné tam nejsou a jen tím zdržuješ instalaci.

Nuž ja silne pochybujem, že po upgrade z Win7 na Win10 to bude zadarmo! Táto možnosť predsa dávno skončila 29.7.2016 (ešte je možnosť, ak sa použije rozhranie pre podporu postihnutých - Lupa, veľká klávesnica na monitore, moderátor a pod.).
A ak sa ti aj nainštaluje - pretože predtým na tomto počítači asi nebol urobený upgrade - tak ti nezoberie ani klúč od Win7 a Win10 budú neaktivované.