Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Konflikt IP adres

Dobrý den,
už delší dobu máme problém s naším internetem. Často se stává, že zničehonic vypadne a tak ho musíme restartovat. Na počítači se vždy objeví něco ve smyslu „Počítač rozpoznal konflikt IP adres“. Zkoušela jsem postupovat podle různých návodů na fórech, ale jelikož se v počítačích až tak dobře nevyznám, nejsem schopná nijak rozluštit, co s tím.

K internetu se připojuje hodně zařízení včetně mobilů a několika počítačů. (Já osobně mám Windows 7, pokud to pomůže)
Z postupů na fórech jsem zjistila jen toto- XvWiCa.png

Protoze se na tu samou sit pripojuje zarizeni se stejnou STATICKOU IP adresou.
Tvé nastaveni IPV4/6 mas na AUTO ? Jelikoz jestli nastavis ze chces 192.168.81.3 a nekdo ji jiz v siti ma, tak pripojena nebudes.

ZDE VSE NASTAV NA AUTO :
[img]http://i.stack.imgur.com/tYJlO.png[/img]

Zda-li je ruter spravne nastaven (jako server DHCP), tak jako PC /* IPV4/6 Auto, na dostycné PC staci zadat do CMD jen o novou IP, nebo mu IP nastavit rucne v konfiguraci IPV4/6.
1) WIN + R do spusteciho radku napsat CMD
2) Nasledovne v konsoli zvoli prikaz :

ipconfig /relase
ipconfig /renew

3) Restartovat PC.

S obnobnym problémem jsem se setkal, kdy Server/RUTER uz nemohl pridelit novou IP adresu, kde maximalni pocet IP uz byl doszen.
* Proto je lespi, v serveru nebo ruteru nastavit kratsi dobu BAIL, : Délka prirazeni IP adresy.

používej normální imagehosting, o adware nestojím.

na tajném routeru pro jistotu nastav v dhcp -> lease time: 2 hodiny

a jak píšou kolegové, někdo v síti má nastavenou statickou adresu a protože je lama bez fantazie, nastavil ji do dhcp rozsahu hned od začátku, takže 100% způsobí konflikt.
pokud s lamou není domluva, změň na routeru rozsah rezervace dhcp, např: 192.168.1.100 - 192.168.1.199

když si změní adresu sítě, ten domácí statický tupohlav to zase změní na 192.168.xxx.2, protože nechápe co dělá. čili to nepomůže.
rozsah dhcp se dá změnit a statický tupohlav není ve své bohorovnosti dotčen.

samozřejmě že nějakým mac-scannerem se dá viník v síti najít, ale to by se tu tazatelka neptala.
přitom by to bylo užitečné pro vyloučení cizího nezvaného hosta, to souhlasím.