Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který z těchto notebooků se lépe hodí na práci ve PhotoShopu?

Dobrý den,
který z těchto notebooků se podle Vás více hodí pro prácí v PhotoShopu a jiné 2d grafice?

A) Lenovo IdeaPad Z510, Displej 15,6" LED matný HD+, procesor Intel Core i7-4702MQ 2,20 GHz (8 jader virtuální, 4 fyzické), grafická karta Intel HD Graphics 4600 + NVIDIA GeForce 740M 2048 MB, RAM 8 GB DDR3 pevný disk 1000 GB + 8 GB SSD.
B) Lenovo IdeaPad Y510p, Intel Core i5-4200M Haswell 2,50 GHz, dvoujádrový, grafická kartaIntel HD Graphics 4600 + NVIDIA GeForce GT 755M 2048 MB GDDR5, RAM 8 GB DDR3.

Je lepší mít čtyřjádrový procesor s klasickým 5400 diskem, nebou dvoujádrový CPU s lepší grafickou kartou a SSD diskem
Díky.

Pro vážnou práci s Photoshopem (a grafikou všeobecně) není příliš vhodný žádný notebook, ale s tím se budeš muset vypořádat sám. Tu nejvhodnější grafickou kartu ti nenabídne žádný notebook ba ani většina stolních PC, tedy GK s desetibitovým zpracováním barev (ve spojení s desetibitovým displejem). Takže i inegrovaná karta Intel vyhoví. Daleko důležitější je displej. Omezující bude především (a hodně) jeho velikost, velice brzy zjistíš, že bez většího připojeného monitoru to prostě nepůjde. A u externího monitoru počítej s komplikacemi při kalibraci. Co bude u obou notebooků dost omezující je paměť - 8GB skutečně není moc.

Jak jiz bylo receno, notebook na Photoshop asi ne, ergonomie. Na Photoshop jsou graficke desktopove stanice.

Nicmene teda, pokud je z nejakych cestovnich duvodu potreba notebook, dejme tomu jako nouzovka, tak ono zalezi co v tom Photoshopu delas. Napriklad mas nejaky plugin vyuzivajici CUDA, tak asi potrebujes nabusenou desktopovou NVidia grafiku.
Pokud zadne specialni pozadavky nejsou, tak Photoshop to znamena predevsim rychly procesor a rychly disk, takze bych hledal notebook s Intel HQ procesorem a bud 7200ot. diskem nebo vetsim SSD. U pameti RAM zalezi co se ve Photoshopu zpracovava, pokud pracujes s nejakyma 1MB obrazkama treba na web, tak ti 8GB staci bohate, pokud zpracovavas treba 1GB mapy v RAW formatu, tak muze byt 8GB RAM malo.
Samozrejme to asi bez externiho monitoru nepujde a jak uz bylo psano, mozna trochu problem s kalibraci grafika - monitor u notasu.