Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win8 Problém s otevřením USB flash disku

Dobrý den,
včera se mi zaseknul systém při připojení flashdisku tak, že jsem musel vypnout ntb na tvrdo, protože systém už zůstal zaseknutý i při odpojení flashky.
Od té doby při kliknutí na flashku pravým tlačítkem dojde k okamžitému restartu exploreru, v náhodných situacích se povede flashku normálně otevřít.
Problém se týká jakékoliv flashky připojené do jakéhokoliv USB portu.
Systém mám Win 8.1Pro N cca 2. roky stará instalace která po celou dobu fungovala bez jediného problému. Notebook ASUS N56VV.
Možná s tím má co dočinění instalace wiresharku a USBpcap, nebo instalace ovladače pro USB->TTL převodník, obojí jsem již odinstaloval ale problém přetrvává.
Chtěl jsem se vrátit do bodu obnovení, ale skvělý samsung magician mi vypnul tuto funkci.

Takže proto se zde ptám, nevěděli by jste co s tím?
Děkuji za každou cennou radu.

Tak otestováno esetem, MBAM a spybotem, nic to nenašlo.
Problém přetrvává, na flashce není autorun, dělá to i zformátovaný flashdisk.
Ale stalo se mi teď opět že přestala jít wifi a postupně PC úplně zatuhnul, tentokrát jsem ho nevypnul a po chvíli probliknul BSOD a restartovalo se to.
V eventwvru je kritická chyba typu kernel-power, keyword 0x8000000000000002, eventid 41, task 63.

Tak před tím kernelpower je jen tato chyba:
Inicializace výpisu stavu systému se nezdařila.
\Device\HarddiskVolume2
eventID 46
Level 2
Keyword 0x80000000000000
Podle google to má co dočinění s nastavením swapu, což se mi moc nezdá, mám swap léta vypnutý a nikdy to nedělalo.

Ten bsod viewer mi právě nefunguje, teda nemohu nikde najít tu složku minidump co by měla být ve windows/minidump.
KOntrola disku zabrala 20 sekund, to se mi nezdá že by opravdu proběhla, nechám ještě zkontrolovat integritu a uvidí se.
Jen doufám, že to zase nebude vadná ramka, asi ji taky projistotu otestuji.

(ty kontroly disku jsou jen kvůli opakovaným pádům systému, s původním usb to spíš nesouvisí)
zkus v nastavení kontroly disku zatrhnout obě fajfky, bude to chtít restart. nebo příkaz:

chkntfs /c c:

a restart.

Inicializace výpisu stavu systému se nezdařila.
\Device\HarddiskVolume2

to by mohl být druhý oddíl = c:, první bude bootloader. tak se ta kontrola disku přece jen hodí.

mám swap léta vypnutý
bsod viewer mi právě nefunguje, teda nemohu nikde najít tu složku minidump

pokud nemá swap minimální velikost, minidump se nevytvoří.
nastavuju pevných 512mb (v nastavení oba limity stejné)

kontrola ram je dobrý nápad.

při zasunutí flashky se volá ovladač usbstor.sys (a nějaké další). proběhla pro jistotu kontrola "sfc /scannow"? případně bych po kontrole disku nechal přeinstalovat chipset, a usb3 pokud je.