Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Xiaomi Redmi telefony - ano/ne, vaše zkušenosti...

Vybiram mobil pro dlahou polovicku, pozadavky:

- dual sim
- slusna vydrz baterky
- dobra viditelnost displaye venku
- trochu rozumne foto (necekam zazraky)
- dobre pouzitelny na telefonovani, SMS, WhatsUp/Viber atd..,

jinak zadne velke naroky, fakt na tom nebide hrat hry atd. Jedna ze SIM s mobilnimi daty, ale jen v rovine pro nejaky instant messaging, je fuk jestli to pojede na 3G nebo LTE

No, a kdyz vybiram, tak se neustale vracim k Redmi telefonum od Xiaomi, ciste papirove to vse vypada krasne a az podezrele dobry pomer cena/vybava. Takze dotaz na ty co maji nejake realne zkusenosti, jestli je tam nejaky zasadni zakopany pes proc Xiaomi ne (stabilita, poruchovost, otravne chyby v systemu?), nebo Xiaomi doporuci. Fakt neresim nic v rovine "chip XYZ je vykonnejsi" - nepodstatne. Muzu coby sazku na jistotu vzit treba Honor 5X a vim ze bude OK, ale je to v rovine necelych 5000 vs. 7000, +40% ceny a jestli za to skutecne dostanu neco navic...?

Xiaomi jsou v pohodě, až na časté problémy se SW. U Xiaomi je často několik různých HW verzí a ještě více SW verzí, jsou tam čínské ROM, Global ROM, oficiální české ROM a navíc ve verzích Stable (Stabilní) a Developer (Testovací). Pokud se v mobilech vyznáš a můžeš si s tím hrát, tak si vyhraješ, pokud ne, tak si dobře zjistí, co a od koho kupuješ. Pokud z ČR, tak aby to mělo slušnou ROM s podporou češtiny a případnou možností aktualizace (Global, MIUI.cz). Můžeš se také poptat na www.miui.cz. S HW většinou problémy nejsou, nejvíce problému je u Developer ROM, protože to lidi hrozně láká mít každý týden nové funkce a features, ale pak hrozně nadávají, když něco nefunguje, jak má.

Já osobně bych nyní bral tuhle verzi: https://www.beryko.cz/Xiaomi-Redmi-3S-Prime-3GB-32 GB-Global-Special-Edition-s-CZ-LTE.html, http://mobilni-telefony.heureka.cz/xiaomi-redmi-3s -prime-3gb-32gb-global/ (mám Redmi 2E s 2GB/16GB).

je fuk jestli to pojede na 3G nebo LTE

Opet a stale dokola, muze byt fuk, jestli pojede GPRS nebo LTE? Nebot to opravdu neni tak, ze bude vedle sebe fungovat 3G a LTE, ale LTE postupne 3G nahrazuje, takze uz dneska jsou lokality, kde chytis jen LTE nebo GPRS, ktere z principu chytis vsude, kde je GSM.

Takze ano, muze byt pokud poridis onu Global verzi Xiaomi Redmi 3S s ceskym LTE. Nicmene pro vyuziti, ktere popisujes, muze byt stejne dobry cca. za stejne penize Huawei P8 lite, takze to musis zvazit, ktery z nich, ja sam to vidim na plichtu, takze tohle ti nerozhodnu. :-)

Jestli se mohu zeptat,tak z jakého obchodu je podle Vás v pohodě koupit Xiaomi? Nerada bych si koupila telefon,kde by nebyla ta správná oficiální global rom, protože pokud by tam nebyla správná, tak bych si s tím určitě neporadila. Tohle mě trochu odrazuje od koupi telefonu od Xiaomi, jinak se mi ale vzhledem k poměru cena/výkon moc líbí. A jaké jsou u těchto telefonů konkrétně problémy s sw? Díky.