Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyuzijet taku rychlost internetu

Zdravím, moj provider ma zaujímavú akciu na internet,ale neviem či takú rýchlosť aj realne využijem.
Prenosova rýchlosť 1000/1000 Mbps . Wifi router mam obyčajný asus (produkt).
Ake paramatere Wifi routeru by som mal pozerat, aby mi cez kabel do počítačov išlo tych 1000Mbps ?
Alebo záleží to ešte od niečoho iného?

Vďaka za rady

Tento stary Asus ma 125Mbps

ani náhodou, jeho průchodnost wan->lan bude s bídou polovic.
wifi to má 54g, což je praktické maximum asi 22mbit, ale to je fuk.

pro vyšší rychlosti to chce typ s novějším výkonnějším broukem - dnes to bývají typicky routery pro wifi "ac". i tak nemusí mít gigabit lan, nebo dokonce i wan, chce to číst popis / nastavit filtr v eshopu.
kromě obskurních čínských značek je jedno co si vezmeš.

taky zvážit, odkud z netu chceš svůj gigabit tahat a jakou agregaci na to poskytovatel nasadí = jestli to má reálný smysl.

výměna routeru se každopádně hodí kvůli rychlosti uvnitř domácí lan. zastaralý wl520c použít jako ap do garáže, na zahradu, nebo k vykrytí špatně pokryté části domu pomalejším připojením.