Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem windows (64-bit/30-bit)

vyplatí se kupovat windows 64 ultimate když mám 3 gb ram ? jak moc velkým bude rozdíl mezi 64/32-bit systemem ? bude zpomalený počítač když budu mít 64-bit systém ? díky za odpovědi

pre 2GB bych takmer jednoznačne volil 32bit (aj keď sú vínimočné situácie kdy 64bit), pre 4GB už 64bit, avšak pre 3 GB je to tak akurát "prelom" teda na hranici medzi týmito, a tam sa najťažšie rozhoduje ktorý, ostatne je tu viacero faktorov,... plánuješ nekdy ešte dokoupit ram? potrebuje vätšina programou pre určité funkce 64bit? jaký si uživatel, kolko ram zvyčajne využiješ pre svoju prácu? aký je ostatný HW?

Je to dosť složité sa rozhodnúť, teoreticky by sa dalo povedať že je to jedno ktorý si vybereš, ostatne rozdiely budú malé, 32 pôjde kus plynulejšie (ten spotrebuváva kus menej ram) ostatne zas naň nemusí vše fungovať tak pri 64-bit, je totiž viacero softwaru ktoré sú len pre 64-bit, ale 32-bit omedzí nejaké funkce.

potom bych zvolil 64-bit ak máš 64-bit procesor,... 32-bit podporuje max 2^32 = 429497296 bajtov = 4096MB = 4GB,... ostatne v skutočnosti je max skôr len 3.75GB,...

32-bit

One important consequence is that a processor with 32-bit memory addresses can directly access at most 4 GiB of byte-addressable memory (though in practice the limit may be lower).