Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký prohlížeč

Zdravím, chci se zeptat jaký prohlížeč funguje nejsvižněji. Momentálně používám firefox a když se mi načítají stránky tak se mi to sem tam jakoby zasekává.
+ Je lepší mít nainstalovaný prohližeč na SSD nebo na normalním HDD ?
Díky
Změna kategorie, původně: Internet (Kurt)

Dobrý den,

Ak máte v počítači kombinaci SSD + HDD tak prehliadač rovnako ako všetky aplikácie ak to kapacita dovolý je vhodné inštalovať na SSD, na SSDčku by ste maly nechať ale aspoň 10% volného miesta pre wear-leveling. HDD slúži skôr na data (obrázky, videá, dokumenty, hudba,...) SSD zas pre OS a aplikace (programy a hry)...

z prehliadačou osobne používam firefox a chrome,... chrome avšak odporúčam len ak ste skúšenejší uživatel a bute s ním pracovať rozumne, inak sú tu riziká, že niečo prestane fungovať tak ideálne, alebo druhé riziko malware. Firefox je myslím lepšia volba pre Vás, ostatne ak Vám "zasekáva" problém nieje v prehliadači ale pravdepodobne inde (malware, zasraný OS),... je tu síce menej problémou ktoré môžu nastať avšak žiadny prehliadač nieje niečo čo by dokázal zázraky ak uživatel kliká všade možne,... zvyčajne ak neco seká tak je problém buď až príliš slabý HW, alebo "zasratý" OS, prehliadač a pod (častejší problém),... skusil by som MBAM a ADWcleaner. Dál bych skúsil zmazať profil-FF,... skontroloval by som doplnky, a taktiež by som skontroloval ovl.panel -> programi,.. dalej autoruns,... dosť pravdepodobne tam máte malware,... mohli by ste prosím napísať aký máte HW, OS, a verzi FF?

+ Je lepší mít nainstalovaný prohližeč na SSD nebo na normalním HDD ?

Aplikační software pochopitelně patří na SSD. Zkuste zapřemýšlet proč? Na prvou oznamovací větu lze odpovědět: "Je to šumafuk!" Mám ovšem nezvyklý dotaz: "S jakými právy k systému pracujete jako uživatel?"

• Microsoft Edge /*Integrovaný ve Win10, se momentálne drzí v čele o proti rivalům Chrome, Opera nebo liška, kde v Benchmarcích /* HTML5, javasript etc, podavá velmi dobré vysledky.

• V otázce ochrany, ma integrovaný anti-malware (v realite je to takový štít mix telemetrie a WDefenderu), doinstalovat mu jdou i prvky jako ADblock, tak jako prekladac nebo jiné komerční doplnky, v příštím Build, už bude dostávat né jen 'bezpečnostní' aktualizace přes Windows UPdate.
* Co se tyká jeho verze, jeho poslední nebo tak jak je Edge dnes, pro uživatele Windos 10 jde o velmi slušnou né jen alternarivu, mě chvíli trvalo než jsem si na ně všiml, ale přechodu na Edge nějak nelituji.
Pro Goolisty není prpblém v Edge nastavit jeho MOTOR jako výchozí.
.

JEZIS MARIA, proč by nesel, padne slovo Microsoft a už jedeš ...
* S blokováním nebo přerusováním stahovaní jsem se až na jeho první 3 build nepotkal.
Jsou i uživatelé, co si dokáží bez Google vytřít zadnici ;-):
[img=https://tse1.mm.bing.net/th?id=OIP.M3c7537b67a5dbca05971ee55124dc369o0&pid=15.1]https://tse1.mm.bing.net/th?id=OIP.M3c7537b67a5dbc a05971ee55124dc369o0&pid=15.1[/img] <GOOGLE>

Ja mam taky desitky a v nich jsem Edge zkousel jiz nekolikrat a pokazde to ruzne padalo, prerusovalo stahovani apod. Takze jsem na tve doporuceni musel zareagovat svou zkusenosti, aby mel tazatel vsechny relevantni informace, pokud ma desitky, tak ho samozrejme vyzkouset muze take.

• Vycházím z toho, že vlastník Windows 10, přešel na Aniv verzi, kde už je Edge ve verzi konkurence, Edge proslo hodně optimizacemi, kazdopádně vykonem je v čele, si to změř ;-)

Benchmark javasript/html5
SUN SPIDER : sunspider.html
PEACEKEEPER : peacekeeper.futuremark.com
KRAKEN (javasript) : krakenbenchmark.mozilla.org
BASEMARKWEB : web.basemark.com
Nebo OCTANE /* Google devloppers :: octane

Firefox pripadne PaleMoon coz je starsi upraveny Firefox.

Chrome pripadne snad i lepe Dragon, Opera, Vivaldi coz jsou upravene Chromia.

QupZilla.

---

Neni toho zas tak moc, abys to nemohl ozkouset vsechno a vybrat, co ti bude vyhovovat. Me treba sedi Firefox kvuli doplnkum, ale QupZilla je jinak sviznejsi.