Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze zapojit do síťového POE adaptéru UTP rozbočku ?

Ahoj, chci se zeptat, na střeše máme hlavní příjímač signálu, ze kterého je veden hlavní kabel do UBNT POE-24, PoE adapter 24V/1A (24W)(taková malá černá krabička, jeden slot je POE a druhý LAN).
Druhý kabel (tedy LAN, ethernet kabel) v této krabičce vede ze střechy do pokoje a PC.

Já se ptám, jestli je možné do této malé černé krabičky s názvem UBNT POE-24 zapnout rozbočovač UTP signálu - Rozbočka 1 na 2 UTP cat.5e
do slotu s názvem LAN, a poté do tohoto rozbočovače zapnout 2x ethernet kabel a rozvést internet do 2 PC.

Tady je obrázek jak bych to chtěl provést, pokud je to možné. - D0E45jI.jpg

Aha, no protože jeden PC máme v podkroví a další v pokoji hned v patře pod ním.
Pokud to chápu dobře, tak bych zavedl switch v podkroví ale z něj bych stejně musel tahat kably přes zeď, to právě nechci.

Nějak mě jiné řešení nenapadá.

Jinak v pokoji dole máme router.

Protože aktuálně řeším signál v podkroví tak, že tam mám zapojený Tplink usb příjímač signálu, má to takovou černou anténku, jenže stále s tím vypadává signál, prostě to asi do toho patra nestíhá přijímat.

Takže pokud ty krabičky od tplinku fungujou podobne jak ta anténka tak to je o nicem.

Ne kabely urcite tahat nechci, to by se muselo vrtat.

Ne. Ty "krabičky od tplinku" se modulují na 230V NN rozvod baráku, tedy kabelové rozhraní. Tam ti signál vypadávat nebude. Taky jsem tomu zezačátku moc nevěřil, ale změnil jsem názor - chodí to fakt slušně a v rámci rodinných domků to instaluju /bez vrtání/ pro přibyvší počítadla standardně. Krámy by ovšem měly být na stejné fázi.

Takže pokud tomu dobře rozumím napojím ty dvě krabičky následovně.

Tam kde mám PC a Router dám do nejbližší zásuvky jednu tu krabičku TPlink, do této krabičky napojim ethernetovy kabel a zapojím do routeru.

V patře nahoře v podkroví vezmu druhou krabičku napojím ji do zásuvky a z ní vyvedu jeden ethernetovy kabel a zapojím do PC.

Funguje to na systému, že ta krabicka od tplink co bude dole a je na ní napojen signal z routeru vytvárí nejakou dalsí sít na kterou se dovede pripojit ta krabicka v podkrovi ze které ten signal proudi do pc ?