Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tabulky v excelu

Ahoj, dokázal by mi prosím někdo poradit, jak v excelu vytvořit tabulky na tyto úlohy?

1. Sestavte tabulku se všemi náležitostmi a formální úpravou z následujících údajů: Provozovna XY vykázala následující strukturu pracovníků k 30. 6. 2012, a to podle evropské klasifikace zaměstnání následovně: Dělníci 1200 mužů 600 žen v tom hlavní činnost 1000 muži 510 žen v tom ostatní hospodařící 200 mužů 90 žen Provozní a obsluhující pracovníci 30 mužů 60 žen Duševní pracovníci 320 mužů 150 žen z toho technici 290 mužů 130 žen Tabulka má obsahovat rozdělení počtu pracovníků na muže, ženy a celkem, jakož i jednotlivé kategorie dle pohlaví celkem. V tabulce uveďte součty všech pracovníků. Zkraťte název tabulky s pomocí poznámky. Jako první poznámku v tabulce uveďte, že ostatní hospodařící zahrnuje službu na ubytovnách. Jako druhou poznámku uveďte, že provozní a obsluhující pracovníci zahrnují svačinářky a závodní stráž.   2. Akciová společnost ORA vykazuje za měsíc září 2011 následující výrobu v tis. Kč. A.s. ORA provozuje provozovny Praha, Příbram, Pardubice. Svou výrobu zaměřuje na židle a stoly v členění na jídelní a kancelářské. Uvádí následující údaje – v souslednosti uvedených provozů: Židle – Praha - 800 – z čehož je 500 jídelní, 300 kancelářské Příbram – 700 – z čehož je 400 jídelní, 300 kancelářské Pradubice – 400 – z čehož je 200 jídelní, 200 kancelářské Stoly – Praha – 750 - z čehož je 600 jídelní, 150 kancelářské (z toho 50 počítačové) Příbram – 600 - z čehož je 500 jídelní, 100 kancelářské (z toho 20 počítačové) Pardubice – 350 z čehož je 300 jídelní, 50 kancelářské (10 počítačové) Sestavte přehlednou tabulku v členění dle jednotlivých provozů a dle jednotlivých výrobků. Uveďte součty celkem za jednotlivé výrobky a za jednotlivé provozy. U kancelářských židlí uveďte poznámku, že všechny jsou typu otočné.

loading...

...rovnako, ako by si to robila na papier...
Skús si to nakresliť na papier, aby si videla, ako sa Ti ten rozbor bude vyvíjať a ako je potrebné navrhnúť tabuľku.
No a v Exceli okrem rámikov už len doplníš výpočty chýbajúcich údajov, vyplývajúcich zo zadania, pričom nepotrebuješ nič iné, než súčet a rozdiel.
Jediná "náročnosť", je pochopenie kategórií zamestnancov, ale to je asi predmetom Tvojej školy, takže v tom by nemal byť problém.
Sú to len slovné úlohy.
Potrebuješ len najjednoduchšie základy práce s Excelom

"Tabuľku" ako takú nemusíš "vyrábať"...Excel je tabuľkový kalkulátor už sám o sebe...:-)
Treba doplniť údaje do stĺpcov a riadkov, k tomu vypísať záhlavie stĺpcov/riadkov doplniť vzorce na súčet apod...
Nič, čo by normálny človek nedokázal.