Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení tiskárny k routeru

Dobrý den, potřeboval bych poradit s připojením tiskárny do sítě pomocí routeru (LAN).
Model tiskárny je OKI MC 342 a router je TP-Link TL-WR1043ND.
Hlavní problém je, že doma využíváme více pc a navíc Apple iMac.
Děkuji.
Změna kategorie, původně: Hardware (Kurt)

Ovladače jsou na počítačích nainstalovány. Při připojení přes USB do pc tiskárna funguje. V routeru jsem povolil Print server jelikož jsem myslel, že by to mělo jít přes usb, ikdyž v tiskárně je přípojka LAN.
Jakou IP adresu a kam jí mam nastavit? Sedím u toho 2 druhý den a jsem uplně bezradný.

Je to úplně jednoduché, stačí strčit instalační CD do mechaniky a normálně ji nainstalovat. PC si ji najde samo a router ji také sám přidělí IP adresu. Po instalaci je vhodné na routeru vyhradit přidělenou IP adresu jenom pro danou tiskárnu, jelikož příště by ji PC nemusel najít. Samozřejmě, připojit k routeru jako normální síťové zařízení přes LAN kabel!

Tady jsme to před rokem s Bagrem dost řešili, stačí dát vyhledat OKI, třeba skenování do emailu je na http://pc.poradna.net/q/view/1560628-skenovani-do- emailu-na-oki-mc332dn a dost mám toho i v SZ.