Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytížení procesoru na 100%

Ahoj potřebuju poradit. Mám tu počítač, kterému jede procesor neustálwe na 100%. Měl jsem za to, že to dělají aktualizace nebo vir, popřípadě nějaká aplikace, program, protože jako obvykle je to položka svchost.exe. Vypl jsem tedy aktualizace, projel počítač přes MBAM a ESET a nic se nezměnilo. Vir jsem nenašel. Aplikace to žádné viditelně pro mě nedělají, takže už nevím co za tím může být. Poradí někdo prosím? Přikládám obrázek.

Tak to je normální. Buď na netu najít návod, jakou aktualizaci ručně nainstalovat nebo to pár dní přečkat, až to přelouská. Mně se to stalo tento rok 2x (Win 7), poprvé jsem se lekl, proč mám pořád po zapnutí vytížení na 3,9 GHz (100%), pak jsem si našel návod a bylo. Nějaký bug, svchost nonstop vyhledává aktualizace.

Je to divne, v procexp vidno ze to vytazuje viac roznych procesov co by takto nemalo nastavat, skus vypnut sluszbu superfetch, a hlavne restartovat win (tzv "vypnutie" odrb nevypnutie nestaci).
P.S. prescanuj to preistotu nejakym mbam a eset online scannerom v nudzaku.
P.S.2. v start spustit msconfig na karte po spusteni skus vsetko zrusit, restart win, ze ci sa nieco zmeni
a P.S.3. skus odinstalit vsetky antiviry a anticokolvek a restart.

Ne to ne..jenom je to další položka v tom seznamu zatížení. V tom Process Exploreru se to zobrazuje pod jiným názvem, tak jsem nevěděl co to je a bral jsem to jako další věc. Pokud se tedy bavíme o stejné věci a to o těch nečinných procesech, tak to je v pořádku. Ale pořád tam dělají bordel ty dva svchosty.

jeden svchost se stará m.j. o službu pnp - trochu podezřívám špatnou instalaci ovladačů. je vlastní?
nad ním zase zabírá kus ram, to budou typicky mrchosoftsky špatně fungující automatické aktualizace.
(ukazuje to i myš nad procesem, nebo ve správci úloh dvojklik na svchost)

v process exploreru se možná logičtěji dívá na stromovou hierarchii než pouhý seznam procesů, ale je to fuk.