Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Práce s DVD

Ahoj, mám dotaz. Potřebuji z hudebního DVD uloženého na HDD získat jednotlivé kapitoly (klipy), něco automatického a spolehlivého co to dokáže vyextrahovat? Stačí .vob formát nepotřebuji to převádět, jen chci totožnou kvalitu co je na tom DVD. Díky moc za rady

Mnoo, spustíš, vložíš DVD, počkáš, až se načte, pak klik pravou myší do okna Project - záložka File, klik na Import items, vybereš voby (nejlépe všechny, rip potom bude navazovat od začátku do konce). Voby se načtou, klineš na jeden z nich, potom CTRL+A (aby se všechny vybraly), levou myší přeneseš na Timeline - řádek Videotrack (je to ten z obrázkem kamery), klik levou myší na červené tlačítko vpravo dole v okně Timeline. Zvolíš název a umístění ripu a necháš pracovat živly. Rip běží poměrně rychle a výsledkem je soubor mpeg (tedy*.mpg). Pokud chceš ripovat jen část pak v horní části Timeline vybereš šoupátky odkud kam. V okně Project můžež prozkoumat záložku Efect, je tam spousta voleb, ale já je nepoužívám tak ti moc neporadím. Je to o vyzkoušení co který efekt dělá.

V okně export pak můžeš nastavit parametry výstupu, já nechávám v záložce General položku File-format na MPEG-2 program, potom se nic nepřepočítává, jen se video i audio stream kopírují. Můžeš taky zvolit jestli chceš ripnout pouze video nebo pouze audio stream. Je tam i spousta dalších nastavení, nechávám defaultní, ale můžeš si zkusit pohrát.