Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vylité kafe do PC

Zdravím,

Vím jsem blb. Včera se mě při práci povedlo vylít kafe. Několik kapek nateklo i do case. Počítač ihned crashnul. Pár kapek bylo na základní desce + v PCI Express na grafice. Díly jsem rozdělal a pořádně vysušil. Grafiku jsem zkoušel na jiném pc ta jede. Procesor snad taky protože mě naběhl v pohodě Bios. Na ramkách nic nebylo ( Bios je rozpozná tak snad taky ok ) a disky taktéž šlapou. Vypadá to , že odešla základní deska ale nejsem si zcela jistý. Zkoušel jsem i restart CMOS. Naběhne mě Bios ale dál už ani nic. Skočí tam taková modrá chybová obrazovka se smutným smajlíkem viděl jsem to po prvé.

nějaké tipy a rady ? abych zbytečně neobjednal novou základní desku . mám to zkusit reklamovat , když desku vyčistím ? a nebo zkusit to pojistkou na blbost ?

díky moc!

To je pech...já si před 2 lety vylil půl litru kofoly přimo do bedny. Z grafické karty jsem doslova vylil 2 deci, ze zdroje další deci...krom procesoru, který ochránil chladič, bylo od kofoly prakticky všechno. A do dnes vše funguje jak má :-D Tobě stačilo několik kapek...to je prostě pech :)

Pleteš si pojmy. Co PŘESNĚ znamená, že se nedostaneš skrz BIOS. Nahoře totiž popisuješ, že se nemůžeš dostat přes BIOS a hned v další větě píšeš o modré obrazovce, což je chybový stav Windows, takže se logicky přes BIOS dostaneš, rozpozná i disk, začne bootovat a potom to na něčem skončí.