Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu: Aký Procesor a SSD disk ???

Dobrý den , potreboval by som niečo poradit ,viem že je tu kopa fachmanov ;-)

Prvá vec : dostal som od kamaráda základnú dosku Gigabite GA-78LMT-S2P HT3.0 AM3+ REV.4.0 potrebujem poradit, aký procesor si mám kúpiť , doska podporuje 4,6,8 jadro. Používam počítač 60% net , 30% úprava RAW fotografíí a prezentácia a 10% hranie hier osobne si myslím, že 4 jadro by malo stačiť na tieto veci ??? Alebo mám kúpiť 6 - 8 jadro ???

Druhá vec: uvažujem o kúpe SSD disku , čo treba sledovať rýchlosť zápisu a čítania, alebo je to v podstate jedno ???

Dakujem za prípadnú radu :o)

CPU vybrat podle kompatibilního seznamu, uvedeného na stránkách výrobce desky. Jestli chceš uspořit při práci pár vteřin života, tak počet jader vybrat dle toho, kolik jich dokáže daný program utilizovat (jinými slovy je zbytečnost kupovat šestijádro, když ti program dokáže využít maximálně dvě atd.)

Rychlosti čtení a zápisu jsou víceméně pro honiče čísílek do grafů, nejlepší volbou bude šáhnout po ověřených kusech, např. Samsung nebo Intel (se zárukami 5 let), velikostně dle finančního stropu. Nezapomeň na rezervu 20% volného místa.

Je to jako vařit ze sekyrky (znáš tu pohádku?). Jen je potřeba přihodit procesor, nějakou tu RAM, taky disk, atd. ...

Jedině všecko koupit někde jeté velmi levně.

Pokud budeš kupovat nové, kup i novou desku.

s OCZ ARC jedoznačne nesouhlasím, MX100 sú na tom podobne jak V300, ale V300 sú levnejšie, Transcendu moc neverím i když si ho tu viacerý vychvalujú,.. MX200 je velmi dobré SSD, ten by šel, avšak oproti 850 EVO podle mne nieje až tak cenový rozdiel, ani neni levnejší.

Pokud program na RAW umí víc jader, mělo by to 6-jádro být citelně rychlejší. Kolem těch SSD se vedou vášnivé diskuze, obecně se doporučují buňky MLC, vyhnout se TLC, ne vždy to je ale v popisu uvedeno. Ty co jsem navrhoval, jsou MLC, Samsung-850-evo také, ten 750 nevím.

Já bych si nebyl tak jistý. Podívej se sem.

850 EVO 250GB - Samsung 32-layer 128Gbit TLC V-NAND
750 EVO 250GB - Samsung 128Gb 16nm TLC

Koupil jsem 750, uvidím časem. Co se týče parametrů, 750 ve srovnání s 850 nemá 3D NAND paměti a má o dva roky kratší záruku, tím to končí. Parametry plus mínus stejné.