Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nelze se doma připojit k Wifi síti

Dobrý den
doma používám router Asus RT-N10, přes který se přostřednictvím Wifi připojuji k internetu. Z ničeho nic mě wifi připojení přestalo fungovat doma na dvou notebookách. Je zajímavé že k wifi jsem se připojil přes svůj mobilní telefon, bez problému. Pokud jsem do routeru vložil kabel a propojil se ke svému nootebooku, tak jsem se k internetu připojil. Svůj notebook jsem vzal a mimo domov jsem se k jiné wifi připojil také bez problému. Oslovil jsem poskytovatele připojení a tem mi sdělil, že u nich problém není. Nakonec jsem se dostal do nastavení routru ale nebyl jsem z toho moc moudrý. Jediné podezřelé co jsem v nastavení našel bylo u záložky WPS -"Časový limit překročen. Klikněte na tlačítko pro obnovení systému." - což jsem udělal s negativním výsledkem. Zkoušel jsem router vypnout a zapnout taky bez výsledně

- router Asus RT-N10
- notebook Acer aspire OS Mic.Win 10 home
dík za tipy

nebezpečný wps úplně zakaž.
poskytovatel nemá s tvou domácí wifi nic společného.

zkontroluj přes kabel (nebo z mobilu, nebo z ntb co funguje) vysílací kanál routeru.
bývá to způsobeno hloupějšími výrobci notebooků, ty jsou přednastaveny nebo umí pouze usa kanály wifi (11), kdežto router v evropě může vysílat i na 12-13.

další možný problém bývá s konfliktem komunikace wifi zařízení, způsobený obvykle mobily. omezuje se to pevnými hodnotami v nastavení wifi na routeru.

To je mi jasné že poskytovatel nemá nic společné s mou domácí wifi,ale radši jsem ho zkontaktoval pro vyloučení . Co se týče kanálu routru ,tak jsem to zkoušel přes program InSSider na jakem kanale jedu. Pak jsem v nastavení routru našel že mám auto, tak jsem to změnil na 2 kanál a uložil žádná změna nenastala. Jinak na fotu je hláška co jsem zminoval. Zkusím tedy zakázat wps a omezení pevných hodnot v nastavení wifi routru to nedám nemluvíš řečí mého kmene.

lan ip za routerem nemusíš zamalovávat - není nikam do internetu připojena, půl zeměkoule má stejnou.

pokud ti inssider ukázal kanál 1-11, je to "bezpečné", vidí to i vadně nastavený ovladač. zato ty nepíšeš, jestli svou síť vůbec nevidíš, nebo se jen nedá připojit.
fascinuje mě, že asus se na úvodní obrazovce "status" ani neobtěžuje zobrazit aktuální kanál. pokud ho nastavuješ na nesmyslný 2.kanál, srovnej zobrazení v inssideru, že vysílání zabírá minimálně 5 kanálů. inssider ti napoví, kde je prázdněji.

pevné nastavení zabezpečení viz kolega. sodou okolností to mají právě na wifi - general: authentication method a wpa encryption.