Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zpomalení PC ze dne na den.Prosím o pomoc.

Dobrý den,
potřeboval bych poradit ohledně jedné poruchy s mým notebookem.
V sobotu večer jsem hrál asi do devíti hodin od 11-12 na PC.Nebylo to tak že jsem na něm neustále hrál ale měl jsem ho stále zaplý a přitom jsem třeba prohlížel internet byl s kamarády na Teamspeaku a semtam hrál i Counter Strike Global Offensive.Počítač mám normálně nastaven graficky na nejvyšší výkon bez jakéhokoliv chlazení.Okolo desáté hodiny jsem zapl Counter Strike Global Offensive.Řekl jsem si že si zapnu Deathmatch a FPS jsem tam měl vždy okolo 70-100.Najednou jsem měl 40-55.Myslel jsem že to bude jen chyba ve hře, ale zkusil jsem spustit hru FIFU 16 a tam to bylo podobné.Tak jsem tedy vypnul počítač a šel spát.Doufal jsem že se počítač pouze přehřál nebo něco podobného, ale nebyla to pravda ráno jsem zapl počítač a stále stejné.Zkoušel jsem reinstalovat počítač a stále nic.Tak jsem nainstaloval ze stránky (z oficiální od windowsu) soubor který mi komplet celý windows přeinstaloval a stále stejné.Výkonově se zpomalil ve většině her a já opravdu nevím co s tím.Momentálně mám počítač čistě reinstalován a jediné co tu mám tak je Steam a CSGO jinak jsem nic nestahoval tudíž si opravdu nevím rady a začínám se bát že s tím budu muset zajít do opravny.Dokázal by mi tu někdo poradit?

hwmonitor ukazuje teploty. prach mohl vevnitř zacpat chladicí žebra.
instalace driverů - domácí instalatéři často znají jen grafiku. třeba je to u tebe lepší.
ovšem pokud má člověk povolené automatické rozesírání ovladačů microsoftem, může to být nepříjemné překvapení.
a pokud je instalace bez spyware, je to jen dobře.

Spravny postup pri instalaci pocitace je nainstalovat windows, nainstalovat driver cipsetu, nainstalovat driver grafiky a nainstalovat ostatni ovladace presne v tomto poradi.

U notebooku se ale spis provadi obnova tovarniho nastaveni.

Pokud jedno z toho nepomuze, tak jsi bud v notasu neco zavaril nebo se ti tam nasalo tolik prachu ze se teploty zvysily nad jejich beznou uroven a pocitac se podtaktovava, aby to prezil. Takze v tom pripade je treba to rozebrat a vycistit od prachu (stlaceny vzduch atd.).

Myslím si že teploty jsou v pořádku
genB
Počítač mám tento
lenovo-ideapad-g50-80-bla...
Používám ho od těchto prázdnin.Hrál jsem na něm i GTA V a to jsem rozjel po anniversary update a vypnutí nahrávání z xboxu 50-60fps určitě.Když to tipnu tak od oka.Bojím se že když rozeberu NB tak to ještě více rozeseru.Absolutně se v tom nějak extra nevyznám.

Zkoušel jsem reinstalovat počítač a stále nic.Tak jsem nainstaloval ze stránky (z oficiální od windowsu) soubor který mi komplet celý windows přeinstaloval a stále stejné.

To si robil jak presne? Skus pouzit vstavanu obnovu na stav od vyroby (recovery), ale zmaze ti to z disku aj vsetky data a hry atd tak si najprv zalohuj data. Nainstalit ovladace vsetky spravne, viz web vyrobcu zakl.dosky a grafiky alebo ntb ak to je ntb.

Ja neviem co je WindowsToolRecovery ale to neni ziadna vstavana obnova na vyrobny stav. To sa spusta typicky po zapnuti klavesou a voli sa tam uplna obnova a nie posahane znefunkcnovacie somariny z windows.

.. a ked to uz nejde tak potom do cistych Win potrebujes nainstalit vsetky spravne ovladace z webu vyrobcu.

Dnes jsem čistil Ventilátor a FPS zlepšila ale stále to není ono.Kamarád má stejný NTB jako já a na Benchmarku má 68fps a já 45fps.
Zde jsou teploty těsně po desetiminutovém deathmatchi.
i5Y1a.png
A v ovladačích se vůbec nevyznám takže nevím vlastně co instalovat.