Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s přepnutím TV

Dobrý den, mám problém s TV prstal mi fungovat ovladač a ja nyní nemuzu přepínat mezi hdmi, av, usb, dvd... na bocni strane je pouze dlacitko na zap/hlasitost dolu/pauze/hlasitost nahoru ale na prepnuti ne. typ tv je SENCOR LCD SLT 2258DVD

https://www.tsbohemia.cz/sencor-lcd-slt-2258dvd-22 -55-cm-dvd-prehravac-1366x768-dvbt-mpeg2-usb-hdmi_ d91987.html

tv je starsi nekolik let neco pres 6 cca

https://www.tsbohemia.cz/sencor-lcd-slt-2258dvd-22 -55-cm-dvd-prehravac-1366x768-dvbt-mpeg2-usb-hdmi_ d91987.html
zkousel jsem mackat i hned po zapnuti hlasitost jestli to neprepne, zkousel jsem hlasitost podrzet... nepomohlo
ale po cca hodine zkouseni ruznych vyriant se mi podarilo prepnout alespon na dtv misto (dvd to dam bylo ted) ale kdyz jsem zkousel znova dalsi moznost abych tam dal hdmi nebo usb tak mi to zase nejde...

děkuji za pomoc.

Zkus se poptat tady,jestli ten ovladač mají:www.dalkove-ovladace.cz.
Existují i univerzální ovladače,kde navolíš kód podle výrobce a ono to funguje,bohužel ne vždy všechna tlačítka.
Ale nabízí tam i Programovatelné dálkové ovladače:

Programovatelné dálkové ovladače. Nejedná se o univerzály, tzn. zákazník nic nekóduje, nenastavuje.
Ovladače jsou konfigurovány u nás pomocí unikátního SW. Součástí ovladače je pak i jednoduchý návod s rozmístěním funkcí.

Co na tom ovladaci prestalo fungovat? Baterky nove skusene a spravnou stranou zastrcene? Ak si sikovnejsi skusil si pripadne ovladac otvorit (asi len opatrnym pacenim postupne) a pozret sa ci neni urvate nieco apod? (idealne aj pomerat voltmetrom apod)
Nepolozil niekto nieco (kvetinac, stoh papierov, apod) pred IR senzor telky?

Pozeraj poriadne kde su este dalsie tlacitka po obvode TV alebo aj zozadu ci nie je nieco, typicky byva na telkach aj tlacitko menu a sipky (p+ a p- moze potom fungovat ako sipky) alebo niekedy je vzadu joystick (menu je zmacknutie joysticku) apod. Pripadne sa nejake veci ovladaju kombinaciou tlacitok, pochybujem ze je tam nieco na dlhe drzanie alebo pri zapinani (tak sa aktivuju typicky servisne menu a to ti netreba)